Google Play Uygulama içi satın almayı kapatma

Google Play Store'da izinsiz oyun satın almayı nasıl engellerim?

Google Play Store'dan indirdiğim oyunların, uygulamaların içinde satın almaları nasıl engellerim?

Uygulama içi satın almayı nasıl kapatırım?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Play Store ücretli ve ücretsiz binlerce uygulama ve oyunun bulunduğu bir market. Bu markette uygulamaları ve oyunları satın alma, uygulama ve oyun içindeki satın almaları kapatmak yerine kısıtlayabilirsiniz.

    Özellikle çocukların kullandığı telefonlarda, çocuklarınızın oyun oynamasına izin verdiğiniz telefonlarda mutlaka alınması gereken bir önlemdir. Aksi takdirde kredi kartı ekstrenizde sürprizlerle karşılaşmanız olası. Bunu engellemek, satın alma işlemlerini daha güvenli hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Google Play Store hesabınıza girin.

    2. Sol üst köşede bulunan üç çizgi ikonu ile menüyü açın.

    3. Ayarlar seçeneğini seçin.

    4. Ayarlarda Satın alma işlemleri için kimlik doğrulaması iste yazısına dokunun.

    5. Açılan pencerede Bu cihazda Google Play’den yapılan tüm satın alma işlemleri için seçeneğini seçin.

    Bu işlemlerden sonra Google Play Store üzerinden uygulama veya uygulama içi satın alma işlemlerinde kimlik doğrulama isteyecektir. Bu şekilde izinsiz şekilde satın almaları da engellemiş olursunuz.

    damlakoc damlakoc (1391)