Google Play uygulama resimleri gözükmüyor

Son günlerde Avea in touch 3 markalı telefonumdan Google Play'e giriyorum wifi bağlantısıyla. İnternet hızım 54 mb fakat Google Play'deki uygulama resimleri yok.

dargette dargette (19)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DNS değiştirmenin sorununuzu çözeceğini düşünüyorum.

    DNS değiştirmek için ilk yapmanız gereken şey, telefonunuzdan "Ayarlar/Kablosuz ve ağlar/Wi-Fi" yoluna girip bir ağa bağlı olduğunuza emin olunuz. Ardından bağlı olduğunuz ağın üzerine basılı tutarak "Ağ yapısını değiştir" seçeneğini seçiniz. Açılan ağ ayar ekranında "Gelişmiş seçenekleri göster" seçeneğini seçiniz. Ardından önünüze gelen ekrandaki alanları aşağıda gösterildiği şekilde doldurunuz.

    IP ayarları: Statik

    DNS 1: 8.8.8.8

    DNS 2: 8.8.4.4

    Eski android sürümüne sahip telefonlar için bir Wi-Fi ağına bağlandıktan sonra telefonunuzun sol altındaki tuşa basarak "Gelişmiş" seçeneğini seçip "Statik IP kullan" seçeneğini işaretleyiniz ve geri kalan ayarları aşağıda gösterildiği gibi doldurunuz.

    IP adresi: 192.168.1.16 (kullanılan modeme göre farklılık gösterebilir)

    Geçit: 192.168.1.1 (kullanılan modeme göre farklılık gösterebilir)

    Ağ maskesi: 255.255.255.0

    DNS 1: 8.8.8.8

    DNS 2: 8.8.4.4

    utkubayat utkubayat (885)