Google Stadia Nedir?

Google Stadia Nedir? Hangi Amaçla Kullanılacak? Ne Zaman Yayınlanacak?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Stadia, Google tarafından geliştirilen bulut tabanlı bir oyun alt yapısı olacak. Bir oyunun geliştirilmesi, satılması, oynanması ile ilgili pek çok vaadi olan bir sistem.

    Sunucu tarafında AMD donanımlarını kullanacağını biliyoruz. Şuan için geliştiriciler ön kayıt yapabiliyor.  Assassin’s Creed Odyssey üzerinde geçtiğimiz sene denemeler yapıldı. 25Mbs  üzerinde1080p 60fps alındı. 30Mbps bağlantı ile 4K / 60 Fps oyun oynanabilecek.

    En düşük oyun çözünürlüğü 702p olacak. 2019'un 3. çeyreğinde Amerika, Kanada, Ingiltere için kullanılabilir olacak ve bazı avrupa ülkelerinde.

    Google Stadia oyunların Netflix'i olacak gibi görünüyor. Google Stadia ile artık pahalı oyun donanımlarına gereksinim duyulmayacak. Oyunlar için gerekli tüm dönüşümler Google sunucuları tarafından yapılacak. Artık GB'larca oyunu indirmek zorunda da kalınmayacak.  Ama tabi canavar gibi bir internet bağlantısı ve download gerekecek.

    Bütün oyunları telefon tablet gibi cihazlardan da oynamak mümkün olacak. Artık oyunu ekran kartım desteklemiyor gibi sorunlar olmayacak. Google Chrome üzerinden rahatlıkla oynanabilecek.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @alaattin uzmanım peki bu uygulama Türkiye'ye ne zaman gelir tahmini olarak? ayrıca internet hızım 24 mbps stadia ile oyun oynamama yeterli midir? veysi2023 5 yıl önce

    Google Stadia Nedir?

    Her cihazda oyun oynamanızı sağlayan ve daha akıcı oyun oynamanızı sağlayan servis ayrıca oyunları indirmeden oynaya bileceksiniz kısacası arttık oyun indirmeyeceğiz.Youtube de Gta 5 videosu izlerken oyna ibaresi çıkacak ve ona tıkladığınız da direk oyun açılacak.

    Google Stadia Ne zaman çıkacak?

    Ne zaman çıkacağı şu anda belli değil.

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • 2019 da yani bu yıl yurtdışında kullanıma açılacak deniliyor fakat tam net bir tarih belli değilmiş veysi2023 5 yıl önce
    • gerçekten süper bir uygulama veysi2023 5 yıl önce

    Sistematik olarak farklı ve güçlü bir bilgisayara bağlanarak o bilgisayarın sahip olduğu teknolojiyi kullanabilme imkanına sahip olacağını düşün ... Bu iş için Dünyanın Dört bir tarafında Server'lar kuruldu ... Aslında Ciddi bir altyapı oluşturuldu ve tanıtım videosunda türkiye üzerinde de belirli yerler işaretlenmişti ? Donanım için para ödemeyeceksin ama aylık internet faturan yükselecek ... Teorik olarak daha kazançlı görünse de ilk etapta çok stabil şekilde çalışmayacaktır bana göre ... Hatalar ve problemlerle karşılaşılacak, bir dizi güncellemenin ardından tamamen oturması bir kaç yılı bulur ... Türkiye'de ne zaman kullanıma açılacağı da farklı bir konu ...

    ongun ongun (90)
    5 yıl önce cevaplandı

    • faturam neden yükselecek? uygulama ücretli mi olacak? veysi2023 5 yıl önce
    • Google’ın Stadia hizmeti ilk bakışta çok güzel görünebilir. Ancak bu Stadia’nın fiyatı, servisin ne kadar iyi olup olmadığını belirleyecek. Stadia için aylık mı yoksa oyun başına mı ücret ödeneceği henüz bilinmiyor. Bir de serviste hangi oyunların olacağı maalesef ki belirsizliğini koruyor. Fakat şu bir gerçek ki hızlı bir internet gerekiyor ; 32 Mps internet ile 4K da 60 Fps oyun oynanabileceği söyleniyor, eğer bu şekildeyse yine iyi ... ongun 5 yıl önce
    • Yani bir nevi Oyun dünyasının Netflix'i olacaksa, muhtemelen bir ücreti de olur diye tahmin ediyorum ... ongun 5 yıl önce