Google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu

Android telefonda google sunucularıyla iletişim kurulurken bir sorun oluştu hatası alıyorum.
Telefonum sony Xperia e4g telefonuma format atmadan önce propeditör ile modelini değiştirmiştim bir süre sonra format attım ondan sonra google hesabı istedi herşeyi denedim ama hep google sunucularıyla iletişim kurulamadı hatası alıyorum.

winxp winxp (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benzer bir durum eski bir telefonda karşıma çıkmıştı. Sorunu Google Installer apk dosyasını yükleyerek sorunu çözmüştüm. Google Installer, Google uygulamalarını Android telefonlara yükleyebilmene olanak sağlayan bir uygulama. Google Installer Apk 2.0 diye aratırsan Google üzerinde Apk dosyasına erişebilirsin. Tabi bu hatayı hangi aşamada andığın konusunda bir fikrim yok. Benim durumumda Google Play'e erişemiyordum ve oturum açamadığım için Google uygulamalarını kullanamıyordum.

    Bir de aklıma gelen diğer şey tarih saat gibi ayarları kontrol et. Düşük de olsa böyle bir durum olabilir. Model değişikliğinden sonra Google hesabını engellemiş de olabilir tabi  ya da cihazı.

    murat murat (12492)