Google telefonla bizi arar mı?

Bugün telefonum çaldı. Google'dan arıyoruz kaydınız silinecektir. Google kaydınız silinmesin istiyorsanız 1 tuşuna basın filan dediler. Bana saçma geldi. Google böyle herkesi arıyor mu?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Arayan Google değil.

    Google ücretsiz hizmetlerini para ile satan firmalar türedi. Bunlar firmaları arıyor ve Google'dan arıyoruz kaydınızın silinmemesi için bize 300TL ödemeniz lazım gibi laflar ediyorlar. Bu kişi ve firmalar dolandırıcıdır. Google sizi telefonla aramaz.

    Bu firmalar dolandırıcı çünkü Google adını kullanarak sanki Google'dan arıyorlarmış gibi insanları kandırıyorlar. Yoksa verdikleri hizmete para istemelerine bir şey diyemem. Google haritalar, işletme kaydı gibi işlemlere ücret alınabilir. Elbette emek harcıyorlar. Zaten bilen kendisi ücretsiz ekliyor. Ama bu firmalar Google adını kullanıyor ve bilgisiz insanları kandırıyorlar. Bu da dolandırıcılıktır.

    Siz siz olun böyle firmalara para kaptırmayın.

    murat murat (12492)