GOOGLE * TEMPORARY HO nedir? Kredi kartımdan benden habersiz para çekiliyor

Bugün telefonuma  Garanti Bankasından  Sayın ..... sonu 0000 ile biten kartınızla yapılan 2.00 TL GOOGLE TEMPORARY HO islemi size ait değilse lütfen 444 0 333'u arayınız diye bir mesaj geldi.  GOOGLE * TEMPORARY HO nedir? Neden kartımdan para çekiliyor? Kartımı kapattırmalı mıyım?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    GOOGLE *TEMPORARY HOLD, Googlr tarafından kredi kartınızdan geçici olarak para çekildiği anlamına gelir.

    Eğer kredi kartınızın bilgilerini Chrome tarayıcısında saklıyorsanız ya da Google Play gibi bir uygulamada kredi kartınız ödeme yöntemi olarak kayıtlıysa Google kartınızı doğrulamak için geçici olarak 2 TL çekmiştir.  Bu para daha sonra kartınıza iade edilir. Sadece kart bilgilerinin doğruluğun kontrolü için bu işlem yapılır. Bu durum herhangi bir güvenlik riski oluşturmaz.

    alattin alattin (16999)