Google+ verileri nasıl indirilir?

2 Nisan 2019 tarihinde Google+ tamamen kapanacak. Bu kapsamda Google+ da yüklü olan video, resim gibi veriler de silinecek. Bu verileri Google+ hesabınızdan bilgisayara nasıl indirirsiniz bu çözümde bunu anlattım.

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google+ verilerini yedeklemek, Google+ verilerini bilgisayara indirmek mümkün. Google^kapanmadan önce verilerinizi indirmek isteyebilirsiniz.  Google+ verilerini indirmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    Google+ verilerini bilgisayara indirme

    1. Buradaki Google+ verilerini indir linkine tıklayın: Google+ verilerini indir.
    2. "Dahil edilecek verileri seçin" ekranında Sonraki butonuna basın.
    3. "Arşiv biçimini özelleştir" ekranında  dosya türü .zip kalsın.
    4. Arşiv boyutu 2GB kalabilir. Dilerseniz 4GB da yapabilirsiniz. Veriniz çoksa ve 2 GB seçtiyseniz Google indirme linklerini 2GB olarak bölecektir. Bu seçenek sadece buna yarıyor.
    5. Teslim yöntemi bölümünde dilerseniz mailinize indirme linkini yollatabilirsiniz veya Google Drive, Dropbox, OneDrive kullanıyorsanız dosyalarınızı buraya transfer edebilirsiniz. Ben bilgisayara indirmek istediğim için buradaki seçenek İndirme bağlantısını e-posta ile gönder olarak bırakıyorum.
    6. Daha sonra Gmail adresinizi kontrol edin.
    7. Google veri arşiviniz hazır başlığıyla bir mail gelecek. Eğer Google+ da çok fazla veriniz varsa bu işlem biraz vakit alabilir. Az veriniz varsa indirme bağlantısı hemen gelecektir.
    8. Mail içindeki  arşivi indir linkine tıklayın.
    9. Bilgisayarınıza Google+ verileri Takeout-2019...zip şeklinde inecektir.

    Bu şekilde Google+ verilerini bilgisayara indirebilirsiniz.

    alattin alattin (16999)