Görev çubuğu (saatin oradaki simgeleri) nasıl özelleştirebilirim?

Windows 10 da Görev çubuğundaki hani şu sağda saatin yanindaki simgeleri nasıl özelleştirebilirim ?

Hele bi tane Windows Gezgini fare tuşları yazan simge var onu hic kaldıramıyorum nasıl cozebilirim ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    görev çubuğu

    Bu alandan mı bahsediyorsun?

    1. Nolu alanda aktif çalışan açık uygulamaları görüyorsun. Bunlar bilgisayar açıldığında hafıza yüklenen uygulamalar.

    2. Nolu alanda sistem simgelerini görüyorsun ses, WiFi gibi.

    1. Nolu alandaki simgeleri görev yöneticisinden kapatabilirsin.

    Klavyeden CTRL + SHIFT + ESC tuşna bas. Bu karşına görev yöneticisini açar. Görev yöneticisinde Başlangıç sekmesine tıkla. Daha sonra açılışta yüklenmesini istemediğin uygulamayı bul ve  Devre Dışı butonuna bas.

    alattin alattin (16999)