Görev çubuğu tam ekran dizilerin üzerinde kalıyor

Windows 10 ve Chrome kullanıyorum. Dizilerde tam ekran yapıyorum. Fakat Windows görev çubuğu bir türlü gitmiyor. Daha önceden böylebir sorun yoktu. Tam ekran yaptığımda Windows görev çubuğu kaybolurdu. Dizinin arkasında kalırdı. Tam ekrandan çıkınca ulaşabilirdim ama son bir  kaç gündür tam ekran dizilerde alt yazıların üzerinde kalıyor. Sorunu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

  • Çözümü çok kolay anlatıyorum rialx 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

görev yöneticisine girin ayrıntılara girin E tuşuna basın ve explorer.exe yi bulup görevi sonlandırınız sonrasında sol üst taraftaki dosyaya tıklayınız yeni görevi çalıştır diyip oraya explorer.exe yazınız sorununuz düzelecektir.

rialx rialx (22)
3 yıl önce cevaplandı

    Bu genelde Explorer.exe kaynaklı bir sorundur.  @rialx  ın anlattığı gibi explorer.exe yi sonlandırmak ve çalıştırmak işe yarar.

    Ben adım adım anlatayım:

    Görev çubuğu dizilerin üzerinde çıkıyor sorunu çözümü

    1. CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına birlikte bas. Bu kombinasyon görev yöneticisini açar.

    2. Daha sonra  Ayrıntılar sekmesinde Explorer.exe dosyasını bul.

    3. Sağ tuşla tıkla açılan menüden görevi sonlandır seçeneğini seç.
    4. Daha sonra yine görev yöneticisinde  Dosya  > Yeni görevi çalıştır bölümüne gel.
    5. Buraya explorer.exe yaz ve enter tuşuna bas.

    Şimdi tam ekran dizilerde görev çubuğu çıkmayacaktır.

    hakan hakan (15424)