Görev çubuğunda hiçbir şey gözükmüyor dosyaların bazıları açılmıyor

Arkadaşlar PC kafayı yedi görev çubuğunda hiçbir şey gözükmüyor dosyaların bazıları açılmıyor PC cok yavaş ayrıca başlat menusundeki metro arayüzünde de kutuların yarısı yok bugün böyle oldu ne yapmalıyım?

ubeydeemir ubeydeemir (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önce -eğer normal windows oturumunda herhangi bir işlem ve çalışma yapılamıyorsa- PC Güvenli Modda açılır (Normal açılışta sistem çalışılabiliyorsa ve işlem yapılabiliyorsa Güvenli Moda gerek olmayabilir)

    Sonra -sistemde düzelme sağlanana kadar- alttaki çözümler denenir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Sistem geri yüklemesi yapılamazsa veya çözüm sağlamazsa;

     sfc /scannow

    Komut isteminde (CMD) üstteki komutu çalıştırarakta problemlerin düzeltilmesi denenenir (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır).

    Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Bilinmeyen ve çok kullanılmayan programlar kaldırılır:

    Denetim Masasındaki Programlar arabiriminden ne olduğu bilinmeyen programlar mutlaka kaldırılmalıdır. Bunlar kuvvetli ihtimalle PC'ye istenmeden yüklenen programlardır; çoğu zararlıdır ve sistemde bozulmalara, bazı anormalliklere yol açabilirler. Ayrıca ne olduğunu bilsenizde çok kullanma ihtiyacı hissetmediğiniz programlarıda kaldırabilirsiniz. Bununlada sistemde daha fazla hafifleme ve stablite sağlanabilir.

    Başlangıçta çalışan gereksiz programlar kaldırılır:

    Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım? (tıkla)

    Başlangıçta çalışan programlar Görev Yöneticisi "Başlangıç" sekmesindende (arabirimin üst kısmında bulunur) görülebilir ve devre dışı bırakılabilir (Sonra istenirse yeniden etkinleştirilebilir.).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sistemi eski bir noktaya geri al düzelmesi gerekir sistem geri yükleme nasıl yapılır genelde herkes bilir ama yinede bir tarif edeyim Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Kurtarma sistem geri yüklemeyi açın burda bulunan bir tarihe sisteminizi geri alın

      candan candan (4301)