Görev Çubuğundaki öğelere sağ tıklanmıyor

Yeni format attım. Windows 10 Managerla sistemde biraz oynadım ancak bu arada görev yöneticisinde bulunan edge, dosya gezgini, chrome gibi öğelere sağ tıklanmıyor(sol tıklanıyor), saat, ses ve ağ simgelerine de sol veya çift tıklanmıyor(sağ tıklanıyor). Görev çubuğuna sağ tıklanabiliyor ve seçenekler değiştirilebiliyor. Admin yetkisine sahibim sistemde. Temiz ISOyla format attım. Dediğim gibi Wn10 Manager kurup ayarları değiştirmeden önce bu sorun yoktu. Windows 10 Managerda yaptığım değişiklikleri geri aldım ancak bu sıkıntı geri gelmedi.

Görev çubuğunun bütün ayarlarını nasıl resetleyebilirim ya da bu görev çubuğu ögelerine sağ tıklayamama sorununu nasıl çözebilirim?

Kolay gelsin.

atakancrack atakancrack (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Görev Çubuğundaki ögelere sağ tıklanmıyor sorunu için

    1) C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe sağ tıklatın yönetici olarak çalıştırın

    Şu komut satırını açılan ekrana yapıştırın ve Enter tuşuna basın: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml”}

    2 ) başlat çalıştır bu dosya yolunu yapıştırın %userprofile%\AppData\Local ( TileDataLayer ) bu klasörü silin silinme engelenirse dosya içini silin

    3 )başlat cmd sağ tıklatın yönetici olarak çalıştırın  sfc /scannow  bu komutu yapıştırın ve entra basın tarama 20 dakika sürer bittikten sonra pc yeniden başlatın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Görev çubuğunu şu şekilde resetleyebilirsiniz:

        Windows 10 görev çubuğu sorunu çözüm 1:

        Genelde görev çubuğuğu sorunlarını bu şekilde çözülür.

        1. PowerShell'i yönetici olarak çalıştırın: Powershell yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
        2. PowerShell'de şu komutları uygulayın:
          Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage
          Get-AppxProvisionedPackage -Online | Remove-AppxProvisionedPackage -online
        3. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
        4. Yeniden başladıktan sonra sorun düzelecektir.

        Windows 10 görev çubuğu sorunu çözüm 2:

        Bu işlem Windows 10 genel sorunlarını çözmek ve sistemi kararlı hale getirmek için kullanılır.

        1. Windows ve X tuşlarına birlikte basın.
        2. Açılan pencereden Komut İstemi (yönetici) seçeneğini seçin.
        3. Daha sonra komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.
          DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
        4. işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

        murat murat (12492)