Görev çubuğundaki programları nasıl gruplandırabilirim? (tarayıcıdaki yer imleri gibi)

Mesela şu an görev çubuğunda chrome-mozilla-explorer-opera yan yana sabitli durumda,görev çubuğunda yer kaplıyor. Bunun yerine görev çubuğunda "T" diye bi grup oluşturup bu 4 tarayıcıyı o gruba atabilir miyim?

Windows 7 Home Basic

misty misty (556)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görev Çubuğu üzerinde boş bir alanda sağ tık yaparsın ve açılan menüden "Araç çubukları"na girersin. Oradan istersen hazır grupları (grup klasörlerini) seçersin, ister yeni klasörler oluştırarak bu klasörleri istediğin şekilde isimlendirirsin. Artık Görev çubuğunda grup veya gruplar oluşmuştur. Geriye kalan sadece istediğin kısayolları istediğin gruplara taşımak ve o gruplarda tasnif etmektir.

    Kolay gelsin.

    Örnek:

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler. Peki konumunu nasıl değiştirebilirim? Başlat'ın sağına taşımak istiyorum. @temmuz misty 6 yıl önce
    • Başlat'ın sağına taşımaktan kastını anlamadım, zira "Başlat" en başta ve en solda olmak zorundadır. Ama eğer oluşturacağın araç çubuklarını "Başlat" düğmesine doğru taşımaktan ve araç cubuklarını görev çubuğu üzerinde belirli bir tercihe göre sıralamaktan bahsediyorsan bunu araç çubuklarını mouse ile tutarak taşımak/sürüklemek şeklinde yapabilirsin. temmuz 6 yıl önce
    • Evet taşımaktan ve sürüklemekten bahsediyorum ama sürüklenmiyor. şu an TR dil çubuğunun sağında T adlı bi grup oluşturdum. T'yi sola sürüklemeye çalıştığımda TRnin üzerinden atlayıp TR'nin soluna geçmesi gerekirdi (değil mi?) ama olmuyor :/ @temmuz misty 6 yıl önce
    • Zaten bu araç çubuklarının bulundurulduğu ve yenilerininde oluşturulduğu yer "Belgeler" klasörüdür. Orada araç çubuklarının 1-2-3-4 gibi rakamlandırarak veya abcd gibi harflendirerekte istediğin sırayı oluşturabilirsin. temmuz 6 yıl önce
    • TR'yi kaldırıp yeniden oluşturmayı dene. Veya TR zaten çok gerekli olmaz, onu kaldırabilirsin. Ayrıca eğer TR solunda sağ tık yaparak bu araç çubuklarını oluştursaydın öyle bir problem olmazdı herhalde. temmuz 6 yıl önce
    • "T" isimli araç çubuğunu t harfi öncesi bir harf olarak isimlendirirsende olabilir diye düşünüyorum. Mesela "S" yapsan.. Dene istersen. temmuz 6 yıl önce
    • TR çubuğunu kaldırdım. artık sürüklenebiliyor fakat görev çubuğundaki programları atlayıp başlat menüsüne doğru sürükleyemiyorum. soluna veya sağına tıklayıp oluşturmakla ilgisiz bu arada. @temmuz misty 6 yıl önce
    • Doğrudan görev çubuğu program ikonları mecburen "Başlat"tan itibaren olacaktır ve "Araç çubukları"da onları bittiği yerden itibaren olacaktır. Bu işletim sisteminin kendi sıralamasıdır. temmuz 6 yıl önce
    • Tamam. misty 6 yıl önce