Görev Yöneticisi - Başlangıç altında Program adında bilinmeyen bir dosya var

Görev Yöneticisi > Başlangıç altında Program adında bilinmeyen bir uygulama var. Yayıncısı boş görünüyor. Başlangıç etkisi  Ölçülmedi olarak görünüyor. Görev yöneticisi > Başlangıç altındaki program adındaki bilinmeyen bu dosya ne olabilir? Virüs olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Görev Yöneticisi > Başlangıç altında Program adlı şey muhtemelen artık bilgisayarında olmayan senin kaldırdığın bir yazılımdır.

    Zararlı yazılım olduğunu düşünmüyorum.  "Program" ın ne olduğunu görmek için şunu yap

    1. CTRL + SHFT + ESC tuşların aynı anda bas.
    2. Görev yöneticisi karşına gelecek. Burasan Başlangıç sekmesine tıkla.
    3. Ad, Yayıncı, Durum gibi başlıkların üzerinde sağ tuşla tıkla.
    4. Açılan menüden Komut satırını tıkla.
    5. Başlıklar şu şekilde görünecek
      Windows 10 başlangıçta Program adındaki bilinmeyen program
    6. Mesela bende de başlangıç sekmesinde "Program" var. Bendeki Teams.exe adında bir dosyaymış. Bunu hatırlıyorum Ofis kurduğumda Microsoft Teams diye bir şey geldi. Ben bunu kaldırdım. Demek ki hala kayıtlı olan bir yerler varmış.

    Bunun bilgisayara bir zararı yok.

    Ben bu dosyayı kayıt Defteri (regedit) üzerinde şu yolda buldum:

    Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

    Burada Teams.exe ile balayan bölümü sildim ve başlangıçtan "Program" gitti. Sende aynısını yapabilirsin.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • güzel çözümmüş. alattin 4 yıl önce

    Merhaba, ben windows11 kullanıyorum benim bilgisayarda 4. maddedeki "Açılan menüden Komut satırını tıkla." kısmı çıkmıyor , windows11 de bu komut satırını nasıl bulabilirim . Bende de başlangıç programlarında bu PROGRAM adlı klasör çıkıyor ve başlangıç menüsünü açtığımda yayıncısı vs gözükmüyor.

    robinhood robinhood (1)