Görev Yöneticisi CPU

Arkadaşlar Görev Yöneticisine Giriyorum Ve Her Girdiğimde Aynı Şeyi Görüyorum CPU Kullanımı %99'un Altına Düşmüyor Bazen %100 Oluyor Bunun Bir Zararı Varmı Ne Önerirsiniz

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İşlemcinin sürekli %100, %99 gibi yüksek oranlarda çaışması normal değil.

    Görev yöneticisini açtığında  işlemcinin %100 kullanılması anlık mı oluyor yoksa sürekli mi?   Anlık %100 işlemci kullanımları normaldir. Fakar bir uygulama işlemciyi sürekli %100 kullanıyorsa bu normal değildir.

    Görev yöneticisinde işlemleri işlemci kullanımına göre sıraladığında hangi işlem (uygulama) işlemciyi %100 kullanıyor? Bunu kontrol ettin mi?

    alattin alattin (16999)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Google Chrome Kullanıyor Ve Anlık Değil nizi666 7 yıl önce
    • Google Chrome'da açık olan sayfada Flash video veya reklam var mı? Mesela sadece uzmanim.net açıkken işlemci yine %100 mü kullanılıyor? Bunun cevabı evet ise o zaman Chrome üzerinde eklenti varsa kaldır. En son çare Google Chrome'u sıfırla. alattin 7 yıl önce
    • Sadece Uzmanım.net'i açık tuttum ve %55'e kadar falan düştü mesela Youtube'da video açınca anlık düşüşler Oluyormu ? nizi666 7 yıl önce
    • Eğer girdiğin sayfada video, reklam benzeri flash teknolojisini, ağır javascript uygulamaları varsa bu durum normaldir. Bu bahsettiğim uygulamalar işlemciyi zorlarlar. alattin 7 yıl önce
    • Tamam Teşekkürler :) nizi666 7 yıl önce

    Bilgisayar değerlerinizi, işletim sisteminizi ve kaç bit olduğunu yazarsanız daha detaylı yardımcı olmaya çalışabilirim.

    araz01 araz01 (291)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İşlemci İnter (R) Core (TM) i5-4200 Cpu @ 1.60 GHz 2.29 GHz Bellek 6 Gb 64 Bit Hard Disk 672 Gb nizi666 7 yıl önce
    • ekran kartı 1792 mb nizi666 7 yıl önce
    • windows 8 nizi666 7 yıl önce
    • sisteminizi işgal eden bi yazılım vs. başka bişe var zannımca. son zamanlarda yüklediğiniz programlara felan bakın. virüs programınızı da söyleyin. ben "Microsoft Security Essentials" yüklediğimde kullanabileceğim ram kalmıyordu ve CPU çok yüksekti. onunla da alakalı olabilir. Hiç bişeden emin olamazsanız bu olayın ne zaman olduğunu hatırlamaya çalışıp sistem geri yükleme ile geri tarihe alın bilgisayarınızı. Sorununuz çözülecektir. araz01 7 yıl önce
    • Teşekkürler Açıklaman İçin :) nizi666 7 yıl önce
    • Yardımcı olabildiysem ne mutlu :) araz01 7 yıl önce