Görev yöneticisi gpu altyapısı nedir?

Görev yöneticisinden chrome ve masaüstüne yöneticisine baktığımda, gpu altyapısı GPU 0 - 3 D yazıyor bunun anlamı nedir ?

diomfire diomfire (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Görev yöneticisinde GPU alt yapısı kolonunda hangi uygulama GPU kullanıyor bunu görebilirsin. Örneğin senin görev yöneticinde Google Chrome GPU 0 - 3D yazıyor. Bu şu demek Google Chrome senin GPU'nun 3D engine yani 3 boyut motorunu kullanıyor.

    Her uygulama GPU kullanmaz ya da GPU aiy motorları kullanmaz. Görev yöneticisinden  GPU kullanan uygulamaları GPU alt yapısı kolonundan görebilirsin.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

      Yanında GPU 0 - 3D yazan uygulamalar bilgisayarının Grafik işlemcisini kullanıyor demek.  Her uygulama Grafik işlemciye ihtiyaç duymaz. Bazıları Grafik işlemciyi kullanır. Bunları da görev yöneticisinden baktığın alandan görebilirsin.

      murat murat (12492)