Görev yöneticisinde yüzlerce Javaws.exe var sorunu

Görev yöneticisini açtığımda yüzlerce javaws.exe dosyası var. Javaws.exe dosyasının açıklamasında Java Web Start Launcher yazıyor.

Javaws.exe yüzlerce ve sürekli artmaya devam ediyor.

Javaws.exe virüs mü? Görev yöneticisinde çok fazla Javaws.exe var sorununun çözümü nedir?

Javaws.exe nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Javaws.exe virüs müJavaws.exe nedir?

    Javaws.exe virüs değildir.  C:\Program Files\Java\jre1.8.0_25\bin altına bulunan javaws.exe dosyası Java'ya ait bir dosyadır. (Java Runtime Environment (JRE))

    Java(TM) Web Start Launcher olarak adlandırılan  javaws.exe dosyası Java uygulamasının bir parçasıdır.

    Java Runtime Environment (JRE) java ile yazılmış programların çalıştırılabilmesi için bilgisayarınızda olması gereken bir uygulamadır. Java Runtime Environment (JRE) sayesinde pek çok oyun ve uygulama çalışır. Bu sebepten Java Runtime Environment (JRE) bilgisayar için gerekli bir programdır.

    Normal koşullarda Javaws.exe dosyasu virüs olmamakla birlikte virüsler tarafından değiştirilebilecek bir niteliktedir. Yani Javaws.exe dosyasına virüs bulaşabilir.

    Görev yöneticisinde birden fazla Javaws.exe dosyası görünmesi kullanıcıda bilgisayara virüs bulaşmış hissi ve şüphesi verir.

    Eğer görev yöneticinizde yüzlerce Javaws.exe  varsa, bu virüs değil, JRE'nin bozulmuş olduğu anlamına gelir.

    Görev yöneticisinde yüzlerce Javaws.exe var sorununu çözümü için şunları yapın:

    1. Buradan JavaRa uygulamasını indirin. JavaRa uygulamasıJava Runtime Environment (JRE) uygulamasının kurulumunda, güncellemesinde veya çalışma sonrasında ortaya çıkan sorunları düzeltmek için kullanabileceğiniz bir programdır. JavaRa ücretsizdir.
      JavaRa ile JRE'yi kaldırabilir,  JRE'Yi onarabilir veya güncelleyebilirsiniz.
    2. JavaRa uygulamasını çalıştırın.
    3. JavaRa içinde Remove JRE butonuna basarak JRE'yi bilgisayarınızdan kaldırın.
    4. Daha sonra Java İndirme linkinden Java'indirin ve kurulumunu yapın.

    Bu işlemlerden sonra görev yöneticinde yüzlerce, binlerce Javaws.exe var sorunu çözülecektir.

    cemkara cemkara (4215)