Görev yöneticisindeki birden fazla Wermgr.exe'den dolayı pc kasma sorunu

Görev yöneticisinde çok fazla Wermgr.exe işlemi var. Bu sebepten bilgisayarım kasıyor. Wermgr.exe nedir? Wermgr.exe virüs mü? Neden Wermgr.exe dosyası görev yöneticinde birden fazla var?

ss

Öncelikle şimdiden teşekkür ederim yanıtlarınız için

Sorunuma gelicek olursa sürekli kırmızı şekil içine aldığım görev yöneticisi fotoğrafında gösterdiğim gibi Wermgr.exe sürekli aktif oluryor ve bilgisayırı kastırıyor bir çok yol denedim çözüm söylerseniz sevinirim.

Hiç bi türlü bu Wermgr.exe ile ilgili hata almıyorum amma velakin sürekli açık olduğundan cpu kastırması yaşatıyor bilgisayarıma

mustafatopal mustafatopal (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Wermgr.exe dosyası Windows Problem Reporting yani Windows hata raporlama dosyasıdır. Wermgr.exe virüs değildir bir sistem dosyasıdır. Wermgr.exe  Windows işletim sisteminin önemli paçalarından biridir. Wermgr.exe  dosyasının görevi Windows işletim sisteminde oluşan hataları raporlamaktır.

    Görev yöneticisinde bu kadar çok Wermgr.exe  dosyasının olması normal değil. Muhtemel olarak Windows işletim sisteminizda hatalar oluşuyor bu sebepten Wermgr.exe işlem sayısı bir hayli fazla.

    Wermgr.exe dosyasından kurtulmak için Windows hata raporlama hizmetini durdurabilirsiniz.

    1. Denetim Masasına Gidin
    2. Yönetimsel araçları tıklayın.
    3. Hizmetleri tıklayın.
    4. Hizmetlerde Windows Hata Raporlama Hizmetini bulun.
    5. Windows Hata Raporlama Hizmetini iki kere tıklayın.
    6. Başlangıç türünü devre dışı olarak ayarlayın.
    7. Uygula ve sonra Tamam'a tıklayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemden sonra Windows Hata Raporlama Hizmeti devreden çıkmış olacak.  Muhtemelen hem işlemci %100 kullanımı hem de kasma sorunu ortadan kalkacaktır.

    Wermgr.exe  virüs olmasada, sisteminizde virüs taraması yapmanız ve Windows güncellemelerini eksiksiz yüklemenizi öneririrm.

    hakan hakan (15424)