Görev yöneticisindeki "Dual-core optimizer" nedir?

Merhaba,

Ekran kartım AMD değil ancak AMD'nin "Dual-core optimizer" programı yüklenmiş. Hem görev yöneticisinde hem de denetim masasında yüklenmiş.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Onun ekran kartıyla alakası yok. İşlemcilerde çift çekidek düzenleyicisi/performans artırıcısıdır; bir -çift çekirdekli- işlemci iyileştirme, optimize etme aracıdır.

    Bildiğim kadarıyla intel değilde AMD işlemcilerle çalışır.

    Bazı forumlarda "Intel'de AMD çift çekirdekli iyileştirici (dual-core optimizer) KULLANMAYIN!" ikazlarına rastladım (Yazışmalar İngilizce olduğundan fazla bir şey anlayamadım).

    Not: Özelden bana yazdığın eskiye göre işlemci ısı değerlerinin belirgin azalma göstermesi, bu değişiklik, son zamanlarda Dual Core Optimizer aracının çalışması/devreye girmesi sayesinde olabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Dual-core optimizer'i ben yüklemedim ki ama. Kaldırayımmı? toprak34 6 yıl önce
    • Problem varsa kaldırırsın, yoksa kalır. Ama son zamanlarda sistem iyi çalışıyor demiyormuydun sen? @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz Evet, performans artışı oldu. toprak34 6 yıl önce
    • Öyleyse.. :) @toprak34 temmuz 6 yıl önce