Görev yöneticisinden dosya gezgini yeniden başlattım ama ekran kartı sıcaklığı anında arttı.

Yaklaşık 2 haftadır bu sorunla uğraşıyorum.Driver booster ve avast driver uptader yazılımlarını kullanarak sistemimdeki güncel olmayan sürücülerin hepsini güncelledim.Sorun şu ben görev yöneticisinden dosya gezginini yeniden başlattıktan sonra Gpu sıcaklıkları normalin üstünde olmaya başladı.Çok uğraştım bu sorunu çözmek için ama birtürlü olmadı.Sistemi yeniden başlattım ama yine aynı durum.Gpu sıcaklığı ise 67 derece, eski sıcaklığı 50 derecelerdeydi.Driverların hepsini güncelledim.Fan temizliğide yaptım.Laptop kullanıyorum.Format atmak hiç istemiyorum.Explorer.exe'yi yeniden başlattıktan sonra bu sorun oldu.Fanın seside hiç kesilmiyor.Boştayken bile çalışıyor.Sıcaklığın tekrar eski seviyelere gelmesini istiyorum.Bu sorun beni çileden çıkardı artık.

ahmet23 ahmet23 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle avast nasıl bir antivirüs de kendi setup'ında dahi abidik bubudik programları yükletmeye zorluyor bu bir, ikincisi o driver booster denen program benim bilgisayarımın ekran kartını çöp etti yani sorununuz o programın kurduğu driver kesinlikle. Ya tertemiz format atıp windowsun defenderı ve updatesine güvenle sırtınızı yaslayın yada o programları silip driverları da kaldırın ve tekrar kurun. Bu işleri windowsa bırakın arkadaşlar ve emin olun defender çok iyi durumda ve güçlü bir antivirüs.

    hanburhan hanburhan (1)