Görev Zamanlayıcıyla Bilgisayarı Kapatma

Görev Zamanlayıcıyla Bilgisayarı Nasıl Kapatabilirim ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görev Zamanlayıcı İle Zamanlı Kapatma Yöntemi ;

     tuşuna basıp " Görev Zamanlayıcı " arayıp çalıştıralım.

    Sağ tarfta bulunan " Temel Görev Oluştur.." seçeneğine tıklayalım.

    Ad kısmına Shutdown yazıp İleri diyelim.

    Gelen ekranda işlemin hangi zaman aralığında olacağını seçip  ileri diyelim.

    Program yoluna " C:\Windows\System32\shutdown.exe  " yazalım.

    Bağımsız değişkene -s  yazıp işlemi bitirelim.

    > Görsel  Anlatım İle :

    >  Oluşan görevi silmek için ise ;

    Görev Zamanlayıcı Kitaplığına tıklayarak sağ menüde isim verdiğimiz Shutdown bulup sildiğinizde görev kaldırılmış olur.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)