Görüntülü arama yapınca kimin internetinden gider?

merhaba arkadaşlar bizim evdeki kablosuz internete bağlı olan telefonlar var ve ben bu telefonlarla Turkcell,Aveya,Vodafone sim kartlı operatörlerin kendi vermiş olduğu interneti whatsapptan veya messengerden görüntülü aramak istiyorum evin internetine bağlı olan telefonlardan internet ikimizdendemi gider yoksa görüntülü aramayı kim yaptıysa onun internetindenmi gider

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İnternet bağlantısı yoluyla görüntülü yada sadece sesli iletişim veri gönderme (upload) ve alma (download) yolu ile yapılır. Haliyle bunu her iki tarafta kendi bulundukları ağlardan veya mobil internet bağlantılarından ayrı ayrı yaparlar.

    Bunun manası her iki tarafta veri kullanır, her iki tarafın kotasındanda harcanır. Artık ne kadar veri alınıp verildiyse (veri almanın hesaplaması kotalarda daha fazla önemlidir)..

    temmuz temmuz (12505)