Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatasının çözümü

Laptop'un kamera driveri yüklü. WebcamViewer ile görüntü de alabiliyorum (yani kamerada sıkıntı yok) Facebook Video Call'u da yükledim.  Ancak Facebook'ta görüntülü arama başlatmak istediğimde "Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu." diye hata veriyor.

Facebook Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatasının çözümü nedir?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatasının çözümü

    Facebook Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatasının pek çok nedeni olabilir. Bu sebepten olası sebepleri ve çözüm yollarını aşağıda paylaşacağım.

    • Kameranın sürücülerinin yüklü ve güncel olduğundan emin olun. Kamera ile başka programlarda görüntü alabiliyor musunuz kontrol edin. Örneğin Skype'yi açın ve kamera görüntüsü alabiliyor musunuz kontrol edin.
    • Facebook görüntülü arama yaparken kamerayı kullanan başka bir program olmadığından emin olun.
    • Kamera sürücülerini güncelleyin.
    • Bilgisayarınız eski model ve donanım olarak yetersiz ise bu sorunu yaşayabilirsiniz. 1 GB veya daha çok RAM ile Intel Core 2GHz veya daha hızlı bir işlemcisi olmalıdır.
    • Kullandığınız tarayıcının (Chrome, Firefox, Internet Explorer) güncel olduğundan emin olun.
    • Windows kullanıyorsanız, en yeni Microsoft DirectX  sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
    • AVAST, AVG, ESET NOD32 gibi kullandığınız antivirüs yazılımları sorun çıkartabilir. Antivirüs programını kapatın ve bu şekilde deneyin.
    • İnternete kablosuz ağ üzerinden giriyorsanız sinyal seviyesini kontrol edin.

    Yukarıda Facebook Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatasının çözümüne yönelik önerileri ve tavsiyeleri sıraladım.  Çok düşük de olsa bunlar dışında Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatası almanıza neden olacak donanım uyumsuzluğu, yani kameranızın Facebook görüntülü konuşma ile uyumsuz olması durumu söz konusu olabilir. Nadir de olsa karşılaşılan bir durum bu.

    Görüntülü arama yazılımı başlatılırken bir sorun oluştu hatasının çözümü için yukarıdaki aşamaları tek tek kontrol edebilirsiniz.

    pelinny pelinny (863)