Göz atma deneyiminize olumusuz etki yapabileceği için Chrome tarafından engellendi

Google Chome ile dosta indirirken, .exe uzantılı dosyaları indirmemi engelliyor.  Chrome ile dosya indirirken karşıma .exe göz atma deneyiminize olumusuz etki yapabileceği için Chrome tarafından engellendi şeklinde uyarı veriyor ve dosyayı indirmiyor.

Google Chrome Göz atma deneyiminize olumusuz etki yapabileceği için Chrome tarafından engellendi uyarısının sebebi nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome bazı sitelerden indirme yaparken, özellikle .exe dosyalarını indirirken sizi şu şekilde uyarabilir:

    dosyaadı.exe göz atma deneyiminize olumusuz etki yapabileceği için Chrome tarafından engellendi

    Google Chrome bu uyarıyı bilgisayarınıza zarar verme ihtimali olan dosyaları indirmek istediğinizde karşınıza çıkarır.

    İndirdiğiniz program muhtemel olarak tarayıcı ayarlarını değiştirecek özellikler içerdiği için Google Chrome tarafından engellenir.

    İndirmeye çalıştığınız program Google Chrome tarafından, Google Chrome güvenli gezinme hizmeti tarafından kontroleden geçirilir ve eğer zararlı olduğuna karar verilirse bu dosyanın indirilmesi engellenir.

    dosyaadı.exe göz atma deneyiminize olumusuz etki yapabileceği için Chrome tarafından engellendi uyarısı alıyorsanız dosyayı başka site üzerinden indirmeyi deneyin. İndirmek istediğinz dosya virüs veya zararlı içerik barındırıyor olabilir.

    Google Chrome kullanıcıları korumak amaçlı kendini geliştiriyor ve yeni hizmetler ekliyor. Bu da onlardan birtanesi.

     Eğer  göz atma deneyiminize olumusuz etki yapabileceği için Chrome tarafından engellendi uyarısı almak istemiyorsanız:

    1. ​Google Chrome'u açın
    2. Google Chrome'u  özelleştirin ve kontrol edin düğmesine tıklayın. (Sağ üst bölümndeki alt alta üç çizgi simgesi)
    3. Ayarları tıklayın.
    4. Ayarlar bölümünün en altında Gelişmiş ayarları tıklayın.
    5. Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı etkinleştir işaretini kaldırın.

    murat murat (12492)