GParted islemi sonrası bilgisayarım açılmıyor

Windows 8.1 yüklü olan lenovo g510 bilgisayarıma windows 7 yüklemek için gparted ile diskleri birleştirdim. Daha sonra bilgisayarıma format cdsini taktim fakat lenovo logosundan sonra siyah bir ekran geliyor, ekranın sol üst köşesinde beyaz yarım cm kadar bir cizgi yanip sönüyor. Hiçbir şekilde onyukleme yapamıyorum. Lütfen yardım edin...

jotem123 jotem123 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8 kurulum ekranı gelmiyorsa, açılış önceliğiniz yanlış veya Windows 8 kurulum diski hasar görmüş olabilir.

    Lenovo g510 notebooklarda yanlış hatırlamıyorsam F12 tuşu açılış medyası seçme menüsünü açılıyordu.

    Bilgisayarı kapatın ve açın.

    Daha sonra F12 tuşuna bas-çek yaparak Boot yani açılış menüsünü yakalayın. Açılış menüsünden ok tuşlarını kullanarak CD/DVD seçeneğini seçin.

    Bu işleme rağmen Windows 8 kurulum diskinden açılış yapılmıyorsa  Windows 8 diskinizi yumusak bir bez ile temizleyin, kirlenme, çizilme var mı kontrol edin.

    Sorun devam ederse başka bir Windows 8 kurulum medyası ile tekrardan deneyin.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

                 Cihazın Boot menüsünü yada Bios Menüsü açamadıysanız , İkinci yol olarak aşağıdaki  işlemleride

      uygulayabilirsiniz.

                  Cihazın Power butonunun yanında Nova Button olacak bilgisayar kapalıyken Nova Buttona 3 Sn basılı tutalım.

      Dört Haneli Nova Button menü açılacaktır. Bu menüden Boot Menü'yü seçerek , Açılan pencereden ODD'yi

      seçebilirsin.

      http://www.resimupload.net.tr/image.php?di=MDTO

      http://www.resimupload.net.tr/image.php?di=SKRZ

      ogzkzu ogzkzu (286)