Gpedit.msc Türkçe nasıl yapılır?

bi sorum daha olacak windows 10 home sürümünüullanıyorum gpedit.msc bende ingilizce olarak çıktı bunu türkçe yapmanın bi yolu var mıdır

kullanici690322 kullanici690322 (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Alta anlattığım gibi hepsini teker teker uygula

    1. İlk olarak Link deki .cab ı indir.
    2. İndirdikten sonra bilgisayarım a gir ve C: diskine at indirdiğin .cab'ı
    3. C: diskine attıktan sora yeniden adlandır seçeneğinden .cab ın adını yani indirdiğin programın adını lp.cab olarak değiştir
    4. Değiştirdikten sonra CMD'yi yönetici olarak aç ve alttaki kodları yapıştır
    5. DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab
      bcdedit /set {current} locale tr-TR
      bcdboot %WinDir% /l tr-TR
    6. İşlem bittikten sonra Regedit'i aç ve HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages adımlarını izle UILanguages in içerisinde en-US'a sağ tıkla ve sil e tıkla

    Sorun çözülmez ise özelden yaz

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

      Diğer bir çözüm olarak şunu da deneyebilirsin:

      1. Windows ve R tuşlarına bas.
      2. Buraya regedit yaz ve enter tuşuna bas. Kayıt defteri editörü penceresinde şu yolu bul:
        HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\MUI\Settings

        Eğer MUI\Settings yoksa bunu kendin oluştur. Sağ tuş yeni > Anahtar diyerek yapabilirsin.
      3. Daha sonra Settings altına bir  MachineUILock adında Dword ekle. Değeri de 1 yap.
      4. Bilgisayarı yeniden başlat.

      Bu işlem kullandığın programların arayüzünü otomatik olarak Windows dili neyse ona zorlayacaktır.

      hakan hakan (15394)