gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor hatası

Yerel grup ilkesi düzenleyicisi (gpedit.msc) çalıştırmak istediğimde gpedit.msc Windows tarafından bulunamıyor. İsmi doğru yazdığınızdan emin olup yeniden deneyin. hatası alıyorum ne yapmalıyım

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. http://s9.dosya.tc/en2.php?a=server/v5cm2o/yerel_grup_ilkesi.zip&b=4458f674a71c43ef5d5e3819fa79a6ca adresindeki zip dosyasını indirin
    2. https://download.microsoft.com/download/7/0/3/703455ee-a747-4cc8-bd3e-98a615c3aedb/dotNetFx35setup.exe adresinden netframework 3.5 indirin ve kurun
    3. setup.exe öğesine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın Engellemeyi kaldır butonuna tıklayın Tamam butonuna tıklayın
    4. Setup.exe öğesine sağ tıklayın Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın ve kurulumu yapın
    5. 64-bit sistem kullanıyorsanız x64.bat dosyasına sağ tıklayın Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın

    MMC ek bileşeni oluşturamadı (MMC could not create the snap-in) hatası veriyorsa bu işlemleri uygulayın

    1. C:\Windows\Temp\gpedit klasörüne gidin yoksa oluşturun
    2. indirdiğiniz dosyanın içinde bulunan hata klasörünün içindeki iki bat dosyasını C:\Windows\Temp\gpedit klasörüne kopyalayın
    3. x86 bit sistem kullanıyorsanız x86_hata.bat dosyasına sağ tıklayın Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın   x64 bit sistem kullanıyorsanız x64_hata.bat dosyasına sağ tıklayın Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın
    Anonim Anonim (156)