GPT Biçimli Seçilen Disk Partition Basic Data Guid Türünde Hatası

Selamın aleyküm, disk yönetiminden yeni bir birim oluşturmak istiyorum.50GB'lik ayrılmamış bir birim oluşturdum.Bölümü biçimlendirip aktif etmeye çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.sorunu nasıl çözerim?

researcher researcher (17)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu durumu 3.parti farklı bir disk düzenleyici programlar ile düzeltmeyi deneyin.Windows tarafında bu sorunu düzeltmek için tüm diski silmeniz ve bölümlendirmeyi yeniden oluşturmanız gerekebilir.Bu durumda şansınızı 3.parti programları deneyerek düzeltmeyi deneyebilirsiniz.

    MiniTool Partition Free isminde disk düzenleyici programı deneyebilirsiniz.3.parti programlarda genel kullanımı windows ta olduğu gibidir.

    Hiçbir çözüm sağlayamazsanız tüm diski silmeniz ve bölümlendirmeyi yeniden oluşturmanız gerekebilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • denedim olmadı bütün bölümleri silip yeniden kurmam gerekecek researcher 6 yıl önce

    İsmail hocanın cevabına ilave olarak hardisk bölme bisrleştirme silme programı burdan Aomei Partition Assistant Home Edition  indirin

    candan candan (4301)