GPT korumalı diske Windows 10 nasıl kurulur?

Bilgisayarımda orijinal Windows 8 yüklü fakat ben Windows 10 yüklemek istiyorum. Ama diskim GPT korumalı ve F: sürücüsünde yedeklerim mevcut, F diskini biçimlendirmeden nasıl Windows 10 kurulumu yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ibrhm06 ibrhm06 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    • Bilgisayarımda win8 orijinal lisansı iptal olur mu format atsam ibrhm06 6 yıl önce
    • "Ücretsiz yükseltme" yaparsan orjinal lisans iptal olmaz (Daha doğrusu Windows 10'a geçildikten sonra ayrıca lisanslama/etkinleştirme gereği olmaz). Ama diğer yollardan (format atma gibi) olursa evet, eski lisans yeni sistemde geçerli olmaz ve Windows 10 etkinleştirmesini sağlamaz @ibrhm06 temmuz 6 yıl önce
    • win8.1 mi olması lazım yoksa win8 den direk güncelleme yapılabiliyor mu? ibrhm06 6 yıl önce
    • Bilemiyorum, sayfada "Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 Güncellemesi gerekiyor" şeklinde belirtiliyor. İstersen bir dene diyeceğim ama önce Win 8 den güncelleme ile 8.1'e yükseltirsen ve ondan sonra Windows 10 güncellemesine gidersen daha garanti sonuç olur @ibrhm06 temmuz 6 yıl önce
    • win8 den direk win10 güncellemesi yaptım. Ve şuan win10 kullanıyorum. Bilgisi olmayan arkadaşlara da bir faydam dokunsun :). win8 den win10 direk güncelleme yapıyor. ibrhm06 6 yıl önce