GPU Boşta ısınma sorunu

Asus R7 360 ekran kartım var. Bilgisayar boşta iken gpu kullanımı %62, ısısı ise %78 gösteriyor. Kartı alalı 5 ay oldu bu zamana kadar böyle birşey olmuyordu. Önce biraz araştırma yaptım ve bazı çözüm yollarını denedim. İlk olarak karttaki tozları temizledim, kartın DDU ile driverını silip amd'nin sitesinden güncel driver indirip kurdum, önce bilgisayarımdaki virüs programım olan Eset Nod32 ile detaylı tarama yaptım sonra AdwCleaner ve Malwarebtyes gibi programlarıylada virüs taraması yapıp temizledim.Ve hala düzelmedi ekran kartımın bozulduğundan korkuyorum. Başka bir çözüm yolu var mıdır ?

destroyer destroyer (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    R7 370 var bende de aynı sorun oldu. Bende yaptıklarını yaptım düzeldi. Yarım saat sonra yine aynısı oldu diye hatırlıyorum. Çok daha derin bir vürüs olabilir. Tavsiyem temiz format.

    klkmlk9998 klkmlk9998 (71)