GPU ve Bellek %100 kullanım sorunu

ilk önce bilgisayarı açtığımda masaüstünde donmalar oluyordu farenin sağ tıkı ile kareler oluşturunca kasa kasa oluşturuyordu. Sonra format attım masaüstünü çözdüm ama kullanım sürekli yüksek ama bilgisayar boşta. Bazen düşüşler oluyor oda anlık. Radeon Settings'ten baktığımda activity sürekli hareket halinde. Şu an W7 ama format atmadan önce W10'du ve görev yöneticisinde csrss.exe ve system.exe çok GPU 0 - 3d yiyordu ve bu %100 çıkıyor Radeon kendini tekrardan başlatıyordu.

Radeon Settings ayarını jpg olarak hızlı resime attım. https://hizliresim.com/5D90bR (Üzgünüm resim atmak yasak mı bilmiyorum.)

Şimdiden teşekkürler.

batuhan276 batuhan276 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Büyük ihtimalle birisi Ekran kartınızdan faydalanıyor.Yani uzaktan mining yapıyor.Bu bir miner virüsü olabilir.Birisi uzaktan ekran kartınızı mining işlemi için kullanıyor bunu anlayıp anlamamak için öncelikle internet bağlantınızı kesin bir virüs var ve uzaktan bağlantı sağlıyorsa bunu internet üzerinden yapacağı için onun elini kolunu bağlarsınız.Eğer sorun interneti kestikten sonrada devam ediyorsa bana dönün.Ha birde pc Laptop mu masaüstü mü? ekran kartını hiç söküp kurcaladınız mı?

    kagans kagans (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar öncelikle sitede soru sorarken fotoğraf atmak yasak değil sadece illegal içeren fotoğraflar yasaktır.
      DAHA AYRINTIL BILGI ICIN TIKLA

      Sistem özelliklerini yazarmısın?

      Virüs olma ihtimali %30 ama sen gine'de bir virüs Taraması yap.

      ANTİVİRÜS:
      MALWAREBYTES
      Anti-Malware programı ile bir tarat çıkan virüsleri sil/otomatik siler.

      Sistem özelliklerini yaz. modelinden modeline/markasından markasına

      nvidiagtx nvidiagtx (690)