graber.exe nedir? graber.exe virüs mü?

Görev yöneticisinde graber.exe adında bir dosya var. CPU ve RAM kullanımı normal görünüyor ama GPU kullanımı %99'da duruyor. Oyunlarda bu sebepten takıldığını düşünüyorum. graber.exe konumuna baktığımda  C:\Users\engin\AppData\Roaming klasörüne gidiyor. Ama bu klasöre baktığımda graber.exe dosyasını göremiyorum. graber.exe nedir? graber.exe virüs mü? bunu nasıl temizleyebilirim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yazıldığına göre mining virüsü. Sizin GPU'nuzun işlem gücü kullanarak kripto para madenciliğinde kullanıyor. Malwarebytes ile virüsü kaldırın.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      GPU kullanım oranı çok yüksek.  Monero Miner, Bitcoin miner ya da dogecoin miner olabilir. Doğrudan silmeyi deneme. Muhtemelen tek bir dosyadan oluşmuyor.  @hydra  nın önerdiği Malwarebytes ile taratabilirsin.  Genelde işe yarar.

      murat murat (12492)