Grafik kartı başlatılamadı - ATI Radeon HD 4800 Series grafik kartı (üretici kimliği 4098, cihaz kimliği 37964) DirectX uyumlu değil

Grafik kartı başlatılamadı - ATI Radeon HD 4800 Series grafik kartı (üretici kimliği 4098, cihaz kimliği 37964) DirectX uyumlu değil hatası alıyorum. Windows 10 Pro kullanıyorum.

Grafik kartı başlatılamadı - ATI Radeon HD 4800 Series grafik kartı (üretici kimliği 4098, cihaz kimliği 37964) DirectX uyumlu değil hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Grafik kartı başlatılamadı hatası genelde sürücü güncellendikten sonra ya da DDU ile grafik kartı kaldırılıp, güncel sürücü indirilip kurulduktan sonra çözülüyor.

    1. Buradan DDU(Display Driver Uninstaller) indir ve ekran kartını tamamen kaldır.
    2. Buradan da ATI radeon sürücülerini indir ve kur: https://www.amd.com/en/support

    Sorun genelde sürücüdeki bir hatadan ya da eski sürücüden kaynaklanır. Güncel sürücü ile sorun çözülür.

    hakan hakan (15424)