Grand Theft Auto 5 (GTA 5) sonsuz yüklenme (infinite loading) nasıl çözülür?

Merhaba,

GTA 5'e giriş yaparken yüklenme ekranında kalıyor ve hiç açılmıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önemli not: Bu cevapta yazan çözümler sadece steam kullanıcıları için geçerlidir.

    Çözüm önerileri,

    1- DNS ayarlarınızı değiştirin.

    GTA 5 giriş yaparken loading ekranında kalması Rockstar kaynaklı bir problem fakat DNS değiştirmek çok düşük ihtimalli olsa da işe yarayabilir. Önerilen DNS adresi: 8.8.8.8 - 8.8.4.4 (DNS nasıl değiştirilir? (tıkla))

    2- Yeni kullanıcı oluşturmak (yönetici izinlerine sahip)

    3- GTA 5 yükleme aracını yönetici olarak çalıştırmak.

    Eğer bunlar işe yaramadıysa;

    1- CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutları girmek, (sırası ile)

    1. ipconfig /flushdns
    2. ipconfig /release
    3. ipconfig /renew

    2- Güvenlik duvarından GTA 5'e izin vermek.

    - Arama kısmına "güvenlik duvarı" yazıyoruz.

    -Ardından "Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender güvenlik duvarını geçmesine izin ver"'e tıklıyoruz.

    -Yukarıda ki ayarları değiştir'e tıklıyoruz.

    -Aşağıda "Grand Theft Auto 5"'i buluyoruz.

    İki kutucukta da tik olmalıdır.

    toprak34 toprak34 (2026)
    5 yıl önce cevaplandı

      Pencere modunda mı açılıyor eğer öyleyse açılmaz alt+enter yap tam ekrana geç öyle açılır. Öyle değilse bilmiyorum. Saygılar :)

      Edit: Çözüldü yaptığını farkedemedim kusura bakma ama bende dediğim gibi olmuştu belki başkasına yarar :)

      klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
      5 yıl önce cevaplandı

      • @klkmlk9998 Hayır, soru cevabını dikkatli oku :) Pencere ekranı değil GTA Online'a veya normal GTA Oflline Mode'a girerken bazı kullanıcılar sonsuz yüklenme ekranı ile karşılaşıyorlar. Bunun çözümünü paylaştım :) toprak34 5 yıl önce
      • Kendi kendinize konu açıp cevapladığınızı farketmedim bile ben. Soruda offline ya da online belirtmemiş. Açarken denmiş. Benim daha önce başıma gelmişti pencere modundayken sonsuz yükleme ekranı ile karşılaşıyordum alt+enter yapıp tam ekrana geçtiğimde açılıyordu onu paylaştım ben belki başkasına yarar diye silmedim :D. Kafam biraz dağınıktı cevap onayladığını da (çözüldü manasında) görmedim. Buydu yani :D İyi okumadığım bir şey yok :) Alternatif bir cevaptı yani basit ama başıma geldi benim :D klkmlk9998 5 yıl önce
      • @klkmlk9998 Online veya offline farketmiyor aslında :) Ben uzun sürmesin diye offline'a girip öyle online'a geçiyorum. Offline'a girerken de olmuştu Online'a girerken de :) toprak34 5 yıl önce