gratis-gift.site sitesi güvenilir mi?

WhatsApp'tan şu şekilde bir mesaj geldi:

Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al 😃 bu bağlantıya gitmen yeterli http://gratis-gift.site/ 🎉🎉

Sitede 1250 TL Değerinde GRATIS Kuponu (987 Adet Kaldı) Kısa anketimize katılmak ve ücretsiz bir kuponu kazanmak üzere seçildiniz! Sadece 987 kuponu kaldı, bu nedenle acele edin teklif.

yazıyor. gratis-gift.site sitesindeki kampanya gerçek mi? gratis-gift.site sitesi güvenilir bir site mi?

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

  • ben iki gün önce anketi doldurdum arkadaşlarıma da bu mesaj gitti benim telefonumdan.bugün telefonum aşırı donmaya başladı ve az önce de ekran karardı ve bılgısayar klavyesi sesi duydum.telefonu hemen kapattım.sizce ne yapmam gerekir tgbnr 6 yıl önce
  • @tgbnr verilen likte virüs yok. Fakat içiniz rahat edecekse telefonu sıfırlayabilirsiniz. Bir de telefon faturanızı kontrol edin. Yansıyan bir ücret var mı diye. hakan 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

gratis-gift.site sitesi güvenilir mi? Gratis kampanyası gerçek mi?

gratis-gift.site sitesi güvenilir bir site değildir.

Sitede anlatılan kampanya gerçek değildir. Kullanıcıların bu tür kampanyaları bahsi geçen firmanın sitesinden kontrol etmeleri ve gerçekliğini teyit etmeleri gerekemtekdir.

gratis-gift.site sitesindeki kampanyalar gibi kampanyalar dolandırıcılık ve sahtekarlık üzerine kuruludur.

Cep telefonu üzerinden işlem yaptığınızda telefonunuza zararlı yazılım, virüs bulaşma ihtimali vardır.

Son dönenemde Media Markt, Gratis gibi firmalar için bu tür sahte kampanya mesajları ortalıkda dolanıyor. Bunlara inanmayın.

Linke girdim ve anketi cevapladım. Telefonuma virüs bulaştı mı?

Eğer linke girdiyseniz ve sadece anketi doldurup çıktıysanız herhangi bir sorun yok. Site size reklam göstererek para kazanmayı amaçlıyor. Site sizi http://track.trxclickz.net adresine yönlendiriyor ve rast gele bir reklam penceresi açıyor.

Site üzerinden telefona ya da bilgisayara virüs bulaşmıyor.

hakan hakan (15394)
6 yıl önce cevaplandı

  • Telefona virüs bulaşıyor mu? Diyelim ki linki tıkladık? Telefona virüs bulaşıyor mu? Yoksa rekam mı amaçlı mı sadece? murat 6 yıl önce
  • @alattin inceleyip bakar mısın? hakan 6 yıl önce
  • @murat @hakan inceliyorum alattin 6 yıl önce
  • @murat @hakan incelemem bitti. @hakan cevabını güncelledim. alattin 6 yıl önce
  • @alattin sağol hocam, emeğine sağlık murat 6 yıl önce
  • Merhaba ,gratis 'in müşteri hizmetlerini aradım ve tamamen dolandırma amaçlı olduğunu söylediler. Sorum şu ankette email ve ev adresimiz soruldu bunların sorulmasının amacı ne olabilir ?Bize ne gibi bir kötülüğü olabilir ? şimdiden teşekkür ederim edii 6 yıl önce
  • @edii yaptıkları bilgi hırsızlığı. Bu bilgiler ile başınıza bir şey gelmez merak etmeyin. murat 6 yıl önce

Bana da geçenlerde Media Markt ile ilgili geldi. Sanırım aynı grup ya da kişiler tarafından üretilen sahte kampanyalar. Bu sabah Media Markt bununla ilgili bir bilgilendirme mesajı gönderdi.

Media Markt için Whatsapp üzerinde yayılan mesaj "hediye kartı" ve Ödül" verileceğini duyuran sahte bir kampanyaydı.

Özellikle Android telefon kullanan kullanıcıların bu tür sahte kampanlayara dikkat etmeleri gerekir. Yönlendirme ile gidilen site sizi otomatik olarak paralı SMS paketlerine üye yapabilir.

Bu tür kampanyalara inanmayın.

murat murat (12492)
6 yıl önce cevaplandı

  • Lütfen yardım esin ben bu kupondaki soruları cevapladım ve ev adresimi girdim birşey olur mu lütfen yardım edin çok korkuyorum beren 6 yıl önce
  • @beren herhangi bir sorun olmaz. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. hakan 6 yıl önce
  • Eminmisiniz ev adresimi gmailimi ve telefon numaramı verdim beren 6 yıl önce
  • Gelwn kodu onayladım beren 6 yıl önce
  • @hakan toprak34 6 yıl önce
  • @beren telefon faturanızı kontrol edin. Yansıyan bir ücret var mı bunu öğrenin. Sizi ücretli bir servise üye yapmış olabilirler. hakan 6 yıl önce