Gravatar nedir? Nasıl Kullanılır?

Gravatar, gravatar üzerine yükleyeceğiniz profil resminizi, gravatar hizmetini kullanan sitelerde otomatikman görüntülenmesini sağlayacak bir hizmettir. Gravatar'a profil resminizi yüklersiniz. Daha sonra üye olduğunuz sitelere gravatar üzerinde kayıtlı email adresinizi girdiğinizde profil resminiz otomatik olarak görüntülenmeye başlar.

uzmanim.net profil resmi olarak gravatar kullanır.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Gravatar nedir?

    Avatar, sizi online dünyada temsil eden resimlere verilen addır.  Gravatar ise, Globally Recognized Avatar ifadesinin kısaltmasıdır.

    Gravatar.com sitesine üye olduğunuzda size email adresiniz ile eşleşen bir avatar tanımlamanıza olanak sağlanır. Gravatar sistemini kullanan herhang bir sitede bu email adresiniz ile üyelik
    oluşturduğunuzda üye olduğunuz sitede avatarınız otomatik görünmeye başlar. Gravatar herkese açık ücretsiz bir hizmettir.

    Gravatar nasıl kullanılır?

    Öncelikle buraya tıklayarak  Gravatar kayıt formuna ulaşın.

    Gravatar kayıt formu aşağıdaki gibi görünecektir. Bu formda email adresinizi, username(kullanıcı adınızı), Password (parolanızı)  yazın.

    Gravatar  nasıl kullanılır? Kayıt formunu doldurun

    Sonra sign up butonuna tıklayın. We sent you a confirmation email! mesajını gördüğünüzde email adresinizi kontrol edin.

    Kayıt formuna doldurmuş olduğunuz email adresinize aktivasyon maili gelecek oradaki linki tıklayarak hesabınızı aktive edin. Onay maili görünmüyorsa mail kutunuzda spam (istenmeyen posta, çöp posta) bölümünü kontrol edin.

    Gelen mailde Activate Account butonuna tıkladığınızda karşınıza Your WordPress.com account has been activated! mesajı gelecektir.

    Bu ekranda Sign in to Gravatar butonuna tıklayın.

    Daha sonra gravatar ana sayfasında bulunan login butonunu tıklayın.

    Manage Gravatars pencresinde email adresiniz görünecektir. Bu pencerenin altındaki Add a new image linkine tıklayın.

    gravatar resim yükleme

    Add new Image tıkladığınızda yeni dosyayı bilgisayarınızdan seçebilir, bir internet sitesinden link verebilir veya web cam üzerinden yeni fotoğraf çekip yükleyebilirsiniz.

    gravatar resim yükleme - upload

    Upload new butonu ile bilgisayarınızan yeni bir resim seçin.

    gravatar resim yükleme - dosya seç

    Daha sonra Crop And Finish diyerek gravatar resim yükleme işlemini bitirin. Daha sonra  karşınıza Choose a rating for your Gravatar ekranı gelecektir. Burada G harfini tıklayarak resminizin tüm sitelere için uygun olduğunu belirtin.
    Cinsel içerikli avatar kullanımı uzmanim.net'te yasaktır. Bunu unutmayın.

    gravatar resim yükleme - rating

    Artık bu email adresi ile kayıt yağtığınız tüm siterde resminiz görüntülenecektir.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Güncellendi. hakan 7 yıl önce
    • @taha17 bildirim için teşekkürler hakan 7 yıl önce
    • Ne demek benimde işime yaradı sizde sağolun. taha17 7 yıl önce

    Uzmanım.net'e kaydolduktan bir zaman sonra gravatar aldıysak uzmanım.net'te kullanamayacağımız anlamına mı gelir? Ayrıca üye olduğumuz her sitede illa bu resim mi çıkar, yani A sitesinde başka B sitesinde başka resim kullanamaz mıyız?

    deniz deniz (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • gravatarara kayıtlı olduğunuz e-mail adresi ile bir siteye üye olursanız, o resim görüntülenir. A sitesinde başka B sitesinde başka kullanmak istiyorsanız farklı email adresleri kullanabilirsiniz. murat 9 yıl önce

    Merhaba, ben daha önce profil resmimi yapmıştım. Sitenin tasarımı değişmesiyle profil resmimde artık görünmüyor nedeni nedir acaba? Tekrar yapsamda işe yaramıyor.

    lion lion (595)
    7 yıl önce cevaplandı

    • http://uzmanim.net/hesap/duzenle/lion bölümüne girip profilini günceller misin? Sadece Kaydet'i tıklaman yeterli. Sonra çıkış yapıp- tekrardan giriş yapmayı dener misin? hakan 7 yıl önce
    • Teşekkürler Hakan sorunum düzeldi lion 7 yıl önce