Gridview Sütununa veri aktarmak

 DataTable dtUpdt = new DataTable();
            try
            {
                string[] sql = new string[1];
                clsGlb.logToFile("dgvItmInv.Columns[e.ColumnIndex].Name = " + dgvItmInv.Columns[e.ColumnIndex].Name + " value: " + dgvItmInv[e.ColumnIndex, e.RowIndex].Value);

                sql[0] = "UPDATE tblItmInv SET invAmt = " + dgvItmInv["invAmt", e.RowIndex].Value.ToString().Replace(',', '.') + ", lstUpdateBy = " + clsGlb.usrRid + ", ";
                sql[0] += "lstUpdateOn = '" + clsGlb.getDtTmStr(DateTime.Now) + "' ";
                sql[0] += " WHERE itmRef = " + dgvItmInv["itmRef", e.RowIndex].Value.ToString();

                clsGlb.execSqlStmntsNonQuery(sql, clsGlb.sqlConnEERP);

                sql[0] = "SELECT invAmt, fullName, lstUpdateOn FROM tblItmInv ii INNER JOIN tblUser u ON ii.lstUpdateBy = u.rid";
                sql[0] += " WHERE itmRef = " + dgvItmInv["itmRef", e.RowIndex].Value.ToString();
                sql[0] += " AND rid = " + clsGlb.usrRid +"";
                dtUpdt = clsGlb.execSqlStmntReader(sql[0], clsGlb.sqlConnEERP);
                dgvItmInv["invAmt", e.RowIndex].Value = dtUpdt.Rows["invAmt"].ToString();
                dgvItmInv["lstUpdateBy", e.RowIndex].Value = dtUpdt.Rows["fullName"].ToString();
                dgvItmInv["lstUpdateOn", e.RowIndex].Value = dtUpdt.Rows["lstUpdateOn"].ToString();

böyle bir kod bloğum var ve kalın yazılmış olan kısmın altını kırmızı ile çiziyor ve  "Argument 1: cannot convert from 'string' to 'int'  ve Error    3    The best overloaded method match for 'System.Data.DataRowCollection.this[int]' has some invalid arguments " şeklinde iki adet hata veriyor sebebi ne olabilir bunun veri türünü çevirmeyle ilgili bir hata olduğunu anlıyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

natsudragneel natsudragneel (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     DataTable.Rows[Index]

    Rows int değeri alır. Yani siz oraya ancak Index numarasını yazabilirsiniz. dtUpdt.Rows[1] gibi.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim çok yardımcı oldu. natsudragneel 10 yıl önce
    • Rica ederim, sol tarafta bulunan cevap olarak kabul eti tıklarsanız sevinirim. cemkara 10 yıl önce