Groover virüsü kaldırma

Groover virüsü nedir?

Groover virüsü nasıl kaldırılır?

Groover virüsü bilgisayarıma nasıl bulaştı?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Groover nedir?
    Groover her ne kadar tam anlamıyla bir virüs olmasa da zararlı bir  yazılım olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çeşitli ücretsiz programları (örn. 3DS MAX 2016) yüklerken kurulum dosyasına kendini entegre ederek cihazınıza bulaşan ve kaldırılması kolay olmayan bir program. Groover programını kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    Groover virüsü kaldırma

    1. Öncelikle Groover virüsü ile karşılaşmadan önce yüklediğiniz ücretsiz programları kaldırın.
    2. Daha sonra bilgisayarınızı AdwCleaner ile taratın. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?
    3. Downloads - SurfRight bu adresten Hitman Pro'yu indirin.
    4. İndirmiş olduğunuz Hitman Pro'yu çalıştırın.
    5. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
    6. Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.
    7. Ek olarak Başlat > Çalıştır > cmd yönetici olarak açıp sfc /scannow yazıp enterlayarak sistem onarımını başlatın.
    8. İşlem bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bu işlemlerden sonra Groover virüsü kaldırma işlemi tamamlanacaktır. ​

    brsozl brsozl (1961)