Grundig GNB B1 N2 notebooka RAM takviyesi yapılır mı?

Bilgisayarımda 2 GB RAM var. Bendekini çıkarıp 4 GB  taksam bir sorun çıkar mı? 3 GB bile yeter, video çekeceimde..

DDR sınıfı: DDR3

Bilgisayarım: GRUNDİG GNB B1 N2

Yardımcı olur musunuz?

@temmuz @toprak34 @ismailsarp @hakan @alattin hocalarım.

temmuz2004 temmuz2004 (47)
6 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Selam :)

    Tabiikide Yükseltebilirsin ramını istersen 8 GB Ram Bile yapabilirsinz Fakat;

    1. Anakartın Kaç GB Ram Destekledigini Öğrenmen Lazım.
    2. DDR3 Sınıfına Uygun bir ram bulman lazim.
    3. Soğutuculu olmasına dikkat etmen lazim.0

    Video Çekeceğin için 3GB ram sana yetmez Çünkü Video Çekerken FPS Değerleri Aşşağıya Düşer Bilgisayarının Ram Kulalnımını, CPU kullanımını Yükseltir

    Tavsiyem Donanım lardan iyi Anlarım Benim Kullandıgım Ram

    Corsair Vengeance Soğutuculu Ram 8 GB DDR4 2400 MhZ aynısından 1 tane daha var

    Sana Şunu Söyleyebilirim

    Verdiğin Linkteki Ürün 1600 MhZ Senin Laptobun Destekledigi Ram Hızı 1333 MhZ
    Birde Senin Laptop Tek Slotlu Kendi Ramını Çıkarıp Diğer Rami Takacaksın Bunu Biliyorsun Değilmi?

    Laptobun için Uygun olan Ramler Şunlar;

    4GB DDR3 1333MhZ = LİNK :

    8GB DDR3 1333MhZ = LİNK :

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    DDR3 RAM bulursan takarsın tabiki. Bu konuda pek bir bilgim yok @temmuz abi :)

    RAM alırken dikkat etmen gereken şeyler,

    1. kaç MHz desteklediğine, CL değerine ve voltaj değerlerine
    2. İşlemcinin desteklediği frekansın altında olmamasına
    3. Soğutuculu olmasına

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    Amazonda bunu buldum bakın Tıkla

    Olurmu

    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

      WEB'de şöyle senin için bir dolaştım fakat bununla alakalı açık ve net bir bilgiye ulaşamadım. PC teknik özelliklerinde sadece tek slotta 2 GB RAM bilgisi var. Başkada bir bilgi yok bu hususta.

      Yetkili teknik servisine veya satıcısının müşteri hizmetlerine sormalıydın. Neyse, bunuda senin için biraz araştırdım ve forumlardan birinde bir kullanıcının şu mesajına rastladım, aynen aktarıyorum:

      " Müşteri Hizmetleriyle görüştüm. 2gb ram daha takılabilir dedi. Ama yinede cihazınızda ram takılacak slot varmı kontrol etmemiz lazım dedi.".

      Yani bu alıntısını yaptığım mesajda yer alan bilgiye göre senin PC 4 GB'a kadar RAM destekliyor görülüyor. Fakat sen bu bilgiyi yine PC'nin yetkili teknik servisine telefon ederek doğrulatırsan daha sağlam olur. Ayrıca sen kapağı açarak tek anakart üzerinde sadece bir slot olduğunu bizzat gördünmü? Eğer bakmadıysan ve tek slot olduğunu WEB'de bulunan bilgilere göre burada belirttiysen, kapağı açarak anakart slotunu veya slotlarını gözlerin ile gör. Gerçekten tek slot ise bunu 4 GB bir RAM ile değiştirirsin. Yok eğer iki slot varsa bir 2 GB RAM daha temin ederek PC'nin RAM kapasitesini yine 4 GB seviyesine yükseltirsin.

      Kolay gelsin.

      Not: Windows işletim sistemlerinde x86 bit yapılar en fazla 3 GB (küsüratıda var) destekler. Eğer x64 yapıda işletim sistemleri olursa bunlarda 4 GB ve daha üzeri RAM kapasiteleri desteklenir. Buda ilave bilgi olsun.

      Edit:

      Sitemizde aynı PC için RAM yükseltmesi sorulu daha öncede bir konu açılmış. Belki oradaki mesajlardanda faydalanabilirsin:

      Grundig GNB 1452 B1 N2 Ram Arttırılrmı? (tıkla)

      Müşteri Hizmetleri: Tüm sorularınız için Grundig Hizmet Merkezi’ni haftanın 7 günü 24 saat aşağıdaki numaradan arayabilirsiniz. Grundig Hizmet Merkezi 444 9 888 (Sabit telefonlardan veya cep telefonlarından alan kodu çevirmeden.) Diğer numara 0 216 423 22 07 Hizmet Merkezimize ayrıca www.grundig.com.tr adresinden, 0216 423 22 07 nolu telefonu arayarak ya da 0216 423 23 53 nolu hattımıza fax çekerek de ulaşabilirsiniz. Yazılı başvurular için adresimiz: Grundig Hizmet Merkezi, Arçelik A.Ş. Ankara Asfaltı Yanı, 34950
      Tuzla/İSTANBUL

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      Bende bununla alakalı internette araştırma yaptım, SSD ve RAM takviyesi yapmak isteyen var ama kesin sonuç elden eden pek yok gibi. Sana faydalı olacağını düşündüğüm şu bilgiyi vermek istiyorum: Bilgisayarının teknik özelliklerine baktım, şuanda 2 GB DDR3 1333 MHz RAM bulunuyor. Buna takviye yapabilir misin bilmiyorum ama yapacağın RAM yine DDR3 ve 1333 MHz olmak zorunda, bunu bilerek yap.

      Marka pek farketmez.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        @temmuz2004 anakartınızın kullanma klavuzu buradaki linkte mevcut. DDR3 ram kullandığına göre muhtemelen tek slotta 4 GB ram destekler. Ancak siz yinede bakın ben klavuzda bu bilgiyi göremedim.

        ismailsarp ismailsarp (6010)