Grunding marka laptop kapandı açılmıyor

şarjı bitip kapandı ve daha sonra açılmadı bataryası vidalı olduğu için çıkmıyor

Grunding 1574 v1 i5

gedik gedik (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Laptopunuzun batarya ömrü bitmiş olabilir bu yüzden batarya şarj almadığı için bilgisayara güç gelmiyor bunun akabinde de bilgisayar doğal olarak açılmıyor. Bir tornavida yardımıyla bataryayı bölmesinden çıkarıp, Laptopu prize bağlı bir şekilde çalıştırın eğer bilgisayarınız açılıyorsa sorun bataryada demektir.

    Eğer bataryayı bölmeden çıkarmayı kendiniz yapmak istemiyorsanız bir teknik servise götürerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz ama dediğim gibi kendinizde bir tornavida yardımıyla dikkatli bir şekilde bataryayı yuvasından çıkartabilirsiniz.

    Bataryanın ömrü bitmiş ise yeni batarya almanız gerekecektir. Ya da bilgisayarınızı prize bağlı bir şekilde kullanmanız gerekecektir ama prize bağlı kullanmaktan dolayı bazı sorunlara yol açabiliyor elektrikten gelen akım dengesizliği vb elektriksel sorunlar gibi

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bataryayı çıkardım kendim ve düzeldi sanırım kendini beklemye almış çünkü daha yeni bilgisayar batarya ömrü bitmiş olamaz. Çok teşekkür ederim yardımınız için

      gedik gedik (1)