Gstatic çerezi nedir?

Merhaba.

Google çerez kısmonda bunu gördüm. Zararlı mıdır, malwarebytes bitdefender hitmanpro adw bir şey bulamadı. Hitman her çerezi siliyor zaten.

takemastertr takemastertr (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gstatic, Google'a ait bir servis. Malum Google pek çok internet hareketini takip ediyor. Neredeyse her sitede Google'a ait kodlar var. Google'da çerezler vasıtasıyla bizim hakkımızda daha fazla bilgi toplamaya çalışıyor.

    Yine Gstatic üzerinden Google pek  çok statik javascript, css gibi dosyaları indiriyor.

    Bunların bilgisayara bir zararı var mı? Hayır yok. Peki Google'ın bu tür veriler toplaması bir sorun mu? Benim için değil açıkcası.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

      İnternet sitelerinin bilgi toplamak için yaptığı çakallıktan birisidir muhtemelen :)

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkür ederim. Zararlı mıdır sizce? Bazı yerlerde Google'a ait ılduğundan bahsedilmiş. Doğru mudur? takemastertr 6 yıl önce
      • Merhaba. Bu arada virüstotalde bilinmeyen bir antivirüs algılamış sadece. Ancak communityda biraz eksi almış. takemastertr 6 yıl önce
      • Whois'ta google'a ait gözüküyor. takemastertr 6 yıl önce
      • Valla bilgisayara zararı olduğunu zannetmiyorum açıkçası.. Zaten farkedersiniz, eğer bir anormallik varsa (durduk yere yavaşlama gibi) bilinki zararlı yazılım bulaşmıştır. Ama öyle birşey yoksa içiniz rahat olsun @takemastertr omercik 6 yıl önce