GT 1030 Alınır mı? Hangi oyunları 60 FPS üzeri oynayabilirim?

2 GB RAM'li intel HD Graphics'li bir bilgisayarım var ve artık bilgisayar toplama zamanının geldiğini düşünüyorum. Biraz araştırdım ve bu işlerdend anlayanlara sorudm onlar bana GT 1030'u önerdiler. GT 1030 alınır mı?

oguzhan08 oguzhan08 (45)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VRAM'inin yüksek olması oynayacağınız oyunlarda yüksek FPS alacağın anlama gelmez. 1030 Artık ölü bir kart, alınmaz fiyataı performansına göre çok fazla. FPS testlerini internetten bakabilirsin, tek başına ekran kartı oyunu oynatmıyor işlemci de önemli. Sıfır mı alacaksın, ikinci el mi? Bütçe nedir? Belki daha iyisi bulunabilir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • işlemcim İntel Core i5 Bütçem 800 tl ztn minecraft futbol yarış oyunları ve cs zula fln oynuyom oguzhan08 3 yıl önce
    • ayrıyetende kartla beraber 2 gb ram daha alıcam oguzhan08 3 yıl önce
    • RAM'i öneremem şu anlık anakartını bilmiyorum çünkü. Ekran kartı olarak sıfır alınacaksa RX 550'ye bak https://www.trendyol.com/sapphire/rx-550-2gb-pulse-11268-21-20g-gddr5-64bit-hdmi-dvi-displayport-pcie-16x-v3-0-ekran-karti-p-43213122?boutiqueId=519404&merchantId=109239&gads=true Bu en ucuz RX550 sıfır. Sapphire biraz sıkıntılı RX tarafında 50 TL daha vererek ASUS olanı alabilirsin. İkinci el'ler de sıkıntılı kartlar çok temiz bulabilirsen RX 560 ama sanmıyorum bulabileceğini çok fazla pahalılar çünkü. @oguzhan08 hydra 3 yıl önce