Gt 1030 kaç watt gereklidir ?

Arkadaşlar ben internette araştırdığımda herkes 300 watt yeterlidir diyor ama alıcagım sitede en az 400 wat gereklidir diyor.Bende 300 watt var ve 12v kanalının altında 16 yazıyor sizce yeterlimi ?

Sistem : i5  ddr3 4gm 1333 ram  ECS-H61H2-MV anakart

leventt04 leventt04 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    En az 300 watt olması gerekli. 400 watt olsa iyi olur ama 300 watt olsa da yine çalışır.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Güç kaynağın yeterli gelcektir zaten GT1030 30 Watt güç tüketiyor. 12v kanalından gelen Watt ise 192 sistemi çalıştırmak için gayet yeterli olcaktır.

      ardahd ardahd (631)
      5 yıl önce cevaplandı

        Nvidia sitesinde GT 1030 GPU için şunu yazmış:
        Minimum Recommended System Power (Minimum tercih edilen güç sistemi):  300 W

        Yani, 300W yeterli ama bu alt seviye.  Üzeri olursa daha iyi olur elbette. 300W üzerinde çalıştırırsın. Sorun çıkarsa daha güçlü bir PSU alırsın.  Bu biraz da mevcut sisteminle alakalı bir durum.

        murat murat (12492)