GT 720M laptop aniden yavaşlama

Yaklaşık 1 hafta boyunca laptopa dokunmadım, açtığımda bilgisayarımda çok fazla bir yavaşlama yoktu. Ama oyuna girdiğim zaman laptopum aşırı fazla kasmaya başladı Valorant gibi oyunlarda 100 - 110 FPS arası alırken şimdi 15 - 20 FPS arası alıyorum aşağıdaki yöntemleri denedim ama hiçbiri işe yaramadı.

- Bilgisayara format atmak.
- Sürücülüleri güncellemek.
- Boş dosyaları temizlemek.
- Disk temizleme.

Ve buna benzeyen bir şeyler.

languages languages (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Pek çok şey denemişsin. İşletim sistemin nedir? Farkında olmadan işletim sistemin bir güncelleme almış ve bundan dolayı yavaşlık sorunu yaşıyor olabilirsin.

    Bir de disk sağlığını kontrol etmeni öneririm. Diskteki bir sorun bu tür ani oluşan yavaşlıklara sebep olabilir.

    HDDScan gibi bir progam disk sağlığı ile ilgili sana fikir verecektir.

    murat murat (12492)