Gta 4 Oynamaya değer mi ?

Hiç oturup düzgünce oynamadım/oynayamadım.Milyon tane işlem istiyor sırf kasmalar olmasın diye.Yeniden kurmuştum bir kaç ayn önce.Öyle köşede duruyordu.Bi el atayım dedim.Türkçe yamasını kurmamıştım.Yükledim.Galiba Episodes  From . . . için düzgün bir türkçe yama çıkartılmamış.Sadece Balled of .. . için varmış.Türkçe yamalar birbine karıştı.Bi ordan yükledim bi burdan.Şimdi oyunu kompile kaldırdım yeniden kuruyorum.Düzgün bi türkçe yama bulucam.Ama kasmaları nasıl hallederim bilemiyorum.En Low larda bile pek bişey değişmiyor.Etrafta 1-2 yöntem buldum.

Sizce hala oynamaya değer mi ?

akif52 akif52 (34)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sisteminizi görmüştüm o ekran kartıyla en azından Medium ayarlarda açcağını düşünüyorum.Oyunu açarken İntel ekran kartınızda açıyor olabilir ve bu yüzdende kasması doğal olur.Eğer intelde açıyorsa amd ekran kartına geçirmeniz gerekli bunun dışında bilgisayarada bakım ve birkaç işlem yapmanızda fayda olcaktır.Mesela ilk olarak bakım yapmanızı öneririm.

    Bu programlarla bir taratın daha sonra Başlat - Çalıştır - Msconfig yazın ve gereksiz gördüğünüz programları kapatın.

    İstenmeyen yazılımlardanda kaynaklanabilir bunları silmek için 3 tane program lazım.

    Sürücülerinizin hepsinin güncel olduğundan emin olun.

    DiskBirleştirici ile diskinizi birleştirin.

    Başlat - Çalıştır prefetch yazın ve gördüğünüz herşeyi silin.

    Oyunu açarken görünümü sadeleştirin.

    Bilgisayarım - Sağ Tık - Özellikler - Gelişmiş Sistem Ayarları - Gelişmiş Burdan Performans ayarları tıklayın.En iyi performans için ayarla diyin.Aynı yerden Gelişmiş sekmesine gelin İşlemci Zamanlaması Programları seçin.Sanal Belleğe gelin orda önerilen kaç diyorsa Başlangıç boyutuna önerileni yazın. 1000 veya 1500 fazlasını En büyük boyuta yazın.Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekcek.

    Oyundayken erkan kartı , işlemci vs.. ısılarına bakın normal boyuttamı diye.

    Bu işlemler biraz uzun sürsede sonunda hem bilgisayarınız hızlancak hemde oyun performansınız artmış olcak.

    Oyuna girerken arkaplanda çalışan herşeyi kapatmayı unutmayın Tarayıcı , Müzik , Kullandığınız programlar gibi.

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cleaner ı sürekli kullanıyorum.Diğer işlemleride gereksiz gördüm.Pek bi fayda göstermezler.Sürücüleri kurcalamak istemiyorum çok çektim bi aralar. akif52 8 yıl önce
    • isidone.dll veriyor oyun 89.2 de.daha öncede görmüştüm 2. yükleme denemesinde çözülmüştü. akif52 8 yıl önce
    • Benim bilgisayarımda ölü gibi bu işlemlerle ayakta tutuyorum bu ekran kartıyla gta sa oynayamıyolar benimki açıyor günlük bakım önemlidir performans açısından çok işe yarıyor. Şahsen benim DriverBoosterden hiç şikayetim yok çok güzel tüm sürücülerimi güncelliyor Driverleri güncellemekde oyunlarda daha iyi performans almanızı sağlıyor. ardahd 8 yıl önce
    • ya ben driver pack solution kullanıyorm oda benim sistemde işliyo ne yalan şimdi.driver booster formatlık duruma soktu.şimdi o vakayı anlatmak istemiyorum. :D ama driver pack solution un yükledigi sürücüler cuk diye oturuyor.fakat doğrusunu yüklermi bilinmez.format sonrası tarattım 30 tane falan eski sürücü buldu windows heralde çalışsın yeter mantığıyla gidip eski sürücüler yüklüyor. ( hepsi 2006 sürücüsü falan. ) akif52 8 yıl önce
    • O programlara güvenmiyorum driver diyerek virüs yüklüyor bazı driver güncelleme programları DriverUpdateyede bakabilirsin fena değil. ardahd 8 yıl önce
    • direk link verir misin akif52 8 yıl önce
    • Burda paylaşmak Yasak fakat SlimDrivers DriverUpdate Premium 2.2 Full Türkçe indir şu şekilde yazarsan full bulup indirebilirsin. ardahd 8 yıl önce

    Çözümü baltalamak gibi olmasın ama DriverBooster önermiyorum.Neden diye sorarsanız driverlerde yanlış yükleme yapabiliyor.Driver pack solution gibi.Neyse kolay gelsin.

    burakdundar25 burakdundar25 (1)