GTA 5 "err_gfx_d3d_init" hatası

GTA 5 ATI Radeon HD 4800 Series ile oynarken bu hata ile hiç karşılaşmadım ama gördüğüme göre sadece nvidia da olan bir hata oyunda ikinci görevin başlangıcında sürekli bu hatayı alıyorum şimdiden teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:

İşlemci: Intel Core i7 870 2.9 GHz

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 2048 MB (Driver güncel 385.69)

Ram: 8 GB

İşletim sistemi: Windows 7 Ultimate 64-bit

beart797 beart797 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bundan 10 ay önce bilgisarımda Gta V vardı ilk banka soyma görevini yaptıktan sonra araba kaçırma görevinde bu hatayı alıyordum meğersem hata işlemcimin cpu su yetmiyor diye bu hatayı alıyormuşum zaten oyunu ilk açtığımda cpu ile ilgili uyarı vermişti.Sonra benim arkadaşım AMD Control paneli diye bi programı vardı ordan ekran kartının mhz değeri ve güç değeriyle oynadığında ikinci bölüme tekrar başladım baya bir yol gittim ama grafiklerde gözükmeme vardı yani bazı bina park vs insanlar falan bembayaz gözüküyordu bu sorun ise de cpu yetmediği içinmiş. Bu benim sorunumdu ama senin ekran kartın yetmediği için de bu hatayı vermiş olablir. bir çözüm daha var ama bu benim kendi bulduğum çözüm değil you tube veya blog makale sitelerinde ortak bulunan bir çözüm oda şöyle:

    ERR_GFX_D3D_INIT Hatası Nasıl Çözülür ?

    • Belgelerim’e girin.
    • Rockstar Games Klasörüne girin.
    • Ve Gta V klasörüne girin.
    • Buradan settings dosyasını not defteri ile açın.
    • DX_Version Değerini 2 ise 1 yapın 1 ise de 0 olarak değiştirin.

    Dosyayı kaydedip çıkın. Sonrasında dosyaya sağ tıklayıp özelliklere girin ve sal okunur’u işaretleyip çıkın.

    lucas77 lucas77 (199)
    6 yıl önce cevaplandı

    • işe yaramadı yunusberkan122 5 yıl önce
    • Bence driverları sil tekrar baştan yükle birde öyle denermisin ? lucas77 5 yıl önce