GTA 5 kaldıracak sistem önerisi

Merhaba, ben pc'yi yeni almıştım, sistemim eski leptop ile aynı. Yeni aldığım leptopun  yıllık garantisi var, bilmiyorum bu yıl mı bitiyor garantisi. Garantisi bitince yeni sistemler alcam yani yeni ram, yeni ekran kartı vs. Sizin öneriniz ne? Gta 5'i kaldırcak sistemler istiyorum.

yeni leptopun sistem özellikleri:

İşletim sistemi: Windows 10 Pro

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-6006U CPU @ 2.00GHz 2.00GHz

Ram: 4 GB

Sistem Türü: 64 bit

Boş alan: 226 GB

Ekran Kartı : 128 MB

Ses Kartı: Realtek High Definition Audio

DirectX: 12

---

Ne sistemler önerirsiniz.

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    GTA 5 sistem gereksinimleri için GTA 5 sistem gereksinimleri nelerdir? linkinden gerekli donanımı bulabilirsin. Senin sitemine gelecek olursak. İşlemcin ve RAM minimum geresinimleri karşılıyor ama ekran kartın yetersiz.

    GTA 5 oynayabilmek için gerekli terch edilen sistem gereksinimleri:

    İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) veya AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)

    RAM: 8 GB Bellek

    İşletim sistemi:Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

    Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7870 2GB

    Boş disk alanı: 65 GB

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bir fikir vermesi bakımından şöyle diyelim: Birinci nesil i5, 4 gb ram, 1 gb ekran kartı ile normal ayarlarda oynayabiliyorsun. Tam performans için tabii ki ekran kartı ve ram değerlerini yükseltmen gerekiyor. Ekonomik ve performanslı olsun dersen g4600 işlemcili bir sistem toplayabilirsin. İntel i5 ve i7'lere yakın performansın yanı sıra daha ekonomik bir fiyata sahiptir. Fiyat sıkıntı değil dersen Amd'nin Ryzer işlemcisine sahip, 16 gb ramli ve en az 2 gb ekran kartlı sistemler toplayabilirsin. Daha kapsamlı bir araştırma için FrekansTV'deki ekran kartı ve sistem toplama videolarına bakmanı öneririm.

      Yukarıda yazdığın sisteme gelirsek: Rami en az 8 gb yap. İşlemciyi i5-i7 aralığına çıkar. Ekran kartın 2 gb'tan aşağı olmasın.

      doomsoldier doomsoldier (26)