GTA 5 kasma sorununu nasıl düzeltebilirim?

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce oyunu kaldırdım. Yeni yükledim fakat önceden en yüksek ayarlarda 60 70 fps alıyordum. Şimdi en yüksek ayarda 38 en düşük ayarda 25 alıyorum. Çok saçma gelebilir ama durum böyle. Neden olablir diğer oyunlarda sıkıntı yok.

ahakan ahakan (100)
5 yıl önce sordu

  • Bazen Windows 10'a gelen güncellemelerden sonra bu tarz oyunlarda kasma sorunu yaşanabiliyor. Sistem özelliklerin nedir? omercik 5 yıl önce
  • 8GB Ram, Ryzen 3 1200 ve 1050 ti ekran kartı var. ahakan 5 yıl önce
  • nvidia ve intel varmı sende darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bazen diskin parçalanması da buna kötü etki yapabiliyor. Disk birleştirme yoluna gidebilir ve ayrıca güncelleme yapmadığın zamanlarda windows update özelliğini devre dışı bırakabilirsin. Ek olarak Avast Cleanup Premium programını alarak arka plandaki gereksiz programları uykuya alabilirsin ki bu da ciddi etki sağlayabiliyor. Son olarak msi'nin afterburner adlı uygulamasını kur. Oyundayken bak bakalım fps değerin ne durumda, ısı nasıl...

doomsoldier doomsoldier (26)