GTA V " ERR_GFX_D3D_INIT " hatası nasıl çözülür?

Arkadaşlar ben bilgisayarıma CD'den GTA 5 yükledim fakat oyunun sorunsuz açılacağını düşünüyorken bi' baktım bu hata geldi, internette var olan herşeyi denedim sadece ekran kartı driverimi kaldırıp kurmadım. AMD Radeon HD 5670 ekran kartını kullanıyorum daha önce eski bilgisayarımda oynarken böyle bir sıkıntı yoktu. Windows 8.1 build kullanıyorum, Radeon ayarları var orada düzeltilemez mi? ERR_GFX_D3D_INIT hatası nasıl çözebilirim? Ayrıca GTA 4'te de benchmark testi yaptığımda video ve ses adaptörü kısmında soru işareti var.

winxp winxp (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorun ekran kartı driverlerinin zarar görmesi veya bozulmasından kaynaklanan bir problem gibi görünüyor. Ekran kartı driverlerini DDU ile kaldırıp 0'dan ekran kartı driverini yükleyip, kurmanda fayda var.

    Ekran kartı driverini kaldırıp yüklemene rağmen sorun devam ediyorsa visual c++'ı yüklemende fayda var veya güncellemende.

    Visual c++'ı indirdikten sonra directx'i indir ve kur.

    darkcrak darkcrak (5168)