GTX 1070Ti için işlemci, anakart ve RAM önerileri

Arkadaslar 2000 TL bütçem var. 1070 Tİ için darboğaz yapmıyacak bir işlemci, ona uygun anakart ve anakarta uygun ram arıyorum. Overclock yapılabilen işlemci ve anakart önerirseniz sevinirim.

kerempala kerempala (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • Adamın bütçesi 2000 TL, senin hesap 4000 tutar :) hakan 5 yıl önce
    • İçinden 1 tane seçer :) @hakan darkcrak 5 yıl önce

    GTX 1070Ti için 2000TL bütçe ile dar boğaz yaratmayacak bir sistem toplayamazsın. Ekran kartının fiyatı o civarda. Sen buna uygun.

    Intel işlemci alacaksan darboğaz yaşamamak için en az Intel i5 (1400TL) almalısın. Eğer AMD alacaksan  AMD Ryzen 5 1600 (1350TL) gibi bir işlemci alman lazım.

    2200TL civarına

    1. GSKILL 8GB Aegis DDR4 2133Mhz CL15 Single Ram
    2. GIGABYTE GA-H110M-S2V Intel 1151 DDR4 2133Mhz VGA Anakart
    3. Intel Core i5 8400 Soket 1151 2.8GHz 9MB Önbellek 6 Çekirdek 14nm İşlemci

    alabilirsin.  Böyle bir sistem yaklaşık %2.2 link bir darboğaz oluşturur. Bu da herhangi bir soruna yol açmaz. Kullandığın disk de önemli bir unsur belirtmemişsin ben hesaplarken en düşük 5200RPM bir HDD üzerinden hesapladım.  Bütçene uyabilmek için RAM frekansından ve doğal olarak anakartan ödün verdim.

    hakan hakan (15424)