Güç ayarlarını yapmama rağmen bilgisayar 5 dk içinde uykuya alıyor

Güç ayarlarından yüksek performans ,dengeli ikisinin de ayarlarını değiştirip denedim şarjda iken uykuya yatmaması veya ekran kararma süresi ile ilgili. Ancak 5 dk içerisinde uykuya yatıyor. Ne yapmalıyım?

05mete05 05mete05 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 uykuya dalıyor sorunu için çözüm önerileri:

    Çözüm 1: Bazı kullanıcılar Windows 10 uyku sorununu varsayılan planları yükleyerek çözmüşler. Siz de güç seçenekleri altında "Bu plan için varsayılan ayarları geri yükle" seçeneği ile varsayılan ayarları geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

    Özellikle Windows 7, Windows 8 üzerinden Windows 10'a geçiş yapan kullanıcılarda uyuma sorunu olabiliyormuş. Daha sonra tekrar istediğiniz ayarları yapmayı deneyebilirsiniz.

    Çözüm 2: Bir başka çözüm olarak da şunu önermişler:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır penceresine regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0
    3. Sağ taraftan  Attributes değerini çift tıklayın.
    4. Açılan pencereye değer olarak 2 girin.
    5. Seçili planın gelişmiş güç seçeneklerine gidin.
    6. Uyku bölümünün altındaki değerler 5dk (sizdeki uyku süresi ne ise o değer) yazan bir değer varsa onu değiştirin.

    Başka çözüm önerileri de mevcut. Bunlar işe yaramazsa yazın diğerlerini de ilave edeyim.

    hakan hakan (15424)